banner32

Türkiye Sevdalıları Platformu İftar Yemeğinde Buluştu

İşadamları ve bürokratlardan oluşan ve İstanbul da faaliyet gösteren Türkiye Sevdalıları Platformu Ümraniye Hanegan Restoranda İftar yemeğinde bir araya geldi

Türkiye Sevdalıları Platformu İftar Yemeğinde Buluştu

Siyaset, Bürokrat ve iş insanlarından oluşan Türkiye Sevdalıları Platformu İftar yemeği Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. 

Türkiye Sevdalıları Platform iftar programını organize eden iş insanı Şafak Saral ve Doğa Bitki Uzmanı Ali Gül'ün yanı sıra, Karaman Beton Sahibi Bahri Karaman, Zabit Karaman, Sarıoğlu Mermer Fabrikası Sahibi Mustafa Sarıoğlu, Meriç inşaat Sefer Meriç, Karadeniz Sanatçısı Abdullah Karaman, Esnaf Şafak Saral, İş İnsanı Mehmet mutlu ve  AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk katıldı.  Hoş sohbetler eşliğinde ve ülke gündemindeki konuların konuşulduğu toplantıda kısa bir konuşma yapan Platform Başkanı Özcan Saral; “platform olarak bugün burada birbirinden değerli iş insanlarımızla, akademisyen ve birçok siyasi görüşten olan parti temsilcilerimizle bir araya gelmekten son derece mutluluk duyuyorum. Platform olarak ülkemizin ve milletimizin yararına verimli bir toplantı olacağına inanıyorum. Aramızda bulunan çok değerli gönül dostlarımıza gönülden teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

 Tanışma ve kaynaşma toplantısında davetliler tek tek söz alarak istişarelerde bulundu.

Platformun davetine katılan Ak Parti Eski Milletvekili Metin Külünk, İftar yemeğinde söz alarak günün önem ve anlamını içeren bir konuşma yaptı. Usta siyasetçi Metin Külünk konuşmasında; “böylesine anlamlı bir mübarek ayda bizleri bir araya getiren Platform Başkanımız Özcan Saral ve ekibine teşekkür ederim. Gerçekten birbirimizi özlemişiz. Kovit süreci iki yıldır insanları birbirinden ayrı bıraktı. Bugün bu güzel organizasyonda aranızda olmaktan, sizlerle daha yakından tanımaktan ziyadesiyle memnun oldum. Bugün burada siyaset yapmaya gelmedik. Ben siyasetçiyim ancak bugün bura da siyaset değil de siz değerli insanları daha iyi tanımak  ve dostlukları pekiştirmek için geldim. Bilindiği üzere başta iki yıldır üstümüze üşüşen pandemi ve son olarak da Rusya - Ukrayna savaşından kaynaklanan sorunlar yaşıyoruz. İnşallah bu pandemi illetinden ve savaşların  son bulduğu günleri erişir, daha güzel  günlere kavuşuruz” diyerek birlik beraberlik mesajı verdi.

Hoş sohbetler eşliğinde gerçekleşen iftar yemeği daha sonra toplu resim çekimiyle sona buldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurettin Dİ̇KKANOĞLU
Nurettin Dİ̇KKANOĞLU - 6 ay Önce

Böylesi güzellikleri ve mutlulukları ile birlikte iftar yemeğinde siz iyi ve güzel dostlarımızla buluşmak ümidiyle katılımcı olarak nasip olmadı.
Her platformda Sn.Özcan SARAL on öncülüğündeki iftar yemeğinde ki buluşma nezaketen çok güzel olmuş. Nasılı bireylerin bir araya gelerek aileleri oluşturuyorsa böylesi bir platformda buluşunca sadece toplumsal taleplerin yansıtıldığı değildir. Böylesi güzelliklerin yanındaki mesleki iş gurupların düşünce ve görüş alanlarınızda birliğine varıldıkları paylaşımı modeliyle güzelliklerin yaşandığı bir ortamda gelecekteki dayanışmaların daha da kolayca ve bereketlisiyle bütünleşeceğinin kanaatindeyim.
İftarınız herkese hayırlı olsun. ALLAH kabul eylesin. Nice iftarlarda, bayramlarda ve değişik platformları bir araya gelerek yaşamak,yaşamaya değer ve yaşayabilme umutları daim olsun.
Bireylerin bir arada bulundukları toplumsal platformlar;topluluklar tek ses halinde geniş kitlelere hitap eder..
Platformda sadece düşüncelerimiz değil, her mesleki el becerilerini kapsamlı olarak kitlesel kitlesel olarak yaymak gerekiyor.
Kurtuluş savaşının başladığı yıllarda gemilerdeki ve trenlerdeki makinist ve maharetli ustalıkları olan kişileri zorunlu olarak silah altında tutan bir dönemdi o dönemde dönüm noktası...
Onun içindir ki mesleki gurupların yaygınlaşmasını sadece Millieğitime ve Belediyelere bağlamak yetmez. Ancak sürücü kursları ehliyeti gibi diğer mesleki gurupların yaygınlaşması amacıyla işadamlarımıza ve belge verebilecek kurs yerleri hızla yayılmalı. Her ay kişilerin mesleki başvurusu kabul edilir olması.. Zaman kaybı gençleri olumsuz yönde etkiliyor. Bazı insanlarımız çocuklarını nerede, hangi mesleklere verebileceklerini bilemediklerinden mesleksiz okul bitiriyorlar. Sadece düz ortaöğretimdeki düzey yeterli değildir. Bazı kişiler bedenen meslek sahibi olması onların zevk alanıdır.
Platformlarda böylesi güzellikleri yaşamak ve bölüşmek amacıyla dile getirmek dileğiyle..
Böylesi güzellikleri iyi ve güzel insan Dostlarını bir araya toplayan Sn.Özcan SARAL bey efendiye ve platformda yer alan kişilere saygı ve sevgilerimi iletiyorum.!!

SIRADAKİ HABER