banner32

ÜMRANİYE’DE HACI ZAKİR BİLDİK KIZ KUR’AN KURSU AÇILDI

Ümraniye’de hayırsever vatandaşlar ve Ümraniye Belediyesi desteği ile 10 derslikli Hacı Zakir Bildik Kız Kur’an Kursu açılışı gerçekleştirildi. Vatandaşlar ve öğrenciler açılışa yoğun ilgi gösterdi.

ÜMRANİYE’DE HACI ZAKİR BİLDİK KIZ KUR’AN KURSU AÇILDI

Ümraniye Dumlupınar Mahallesi Sadakat Sokakta, hayırsever vatandaşlar ve Ümraniye Belediyesi desteği ile 3 katlı, 10 derslikli, 80 öğrenci kapasiteli Hacı Zakir Bildik Kız Kur’an Kursu açılışı gerçekleşti. Kurs binasında dersliklerin yanı sıra mutfak, yemekhane ve yatak odaları bulunuyor.

Açılış töreni mehter takımının gösterisi eşliğinde Kur’an tilaveti eşliğinde gerçekleşti. Açılışa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu ve İlçe Müftüsü Muharrem Gül katıldı. Vatandaşlar ve öğrenciler açılışa yoğun ilgi gösterdi. Kur’an Kursu kurdele kesimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından açılarak faaliyete başladı.

Kur’an kursu açılışı hakkında konuşan ve bilgi veren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye’mizin 39 mahallesinden biri olan Dumlupınar mahallemizde bu gün çok güzel bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Burada bir hayır sahibimize yer tahsis ettik. Camimizin avlusunda 80 kişilik Kur’an-ı Kerim öğretisinin gerçekleştirildiği, müftülüğümüzün nezaretinde bir vakıf aracılığıyla bir hacı amcamız sağ olsun binamızı yaptı. Biz de düzenlemesini yaptık. Bahçe düzenlemesini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın katılımıyla güzelce kız Kur'an kursu adı altında Hacı Zakir Bildik amcamızın ismini de vererek açtık. Hayır sahibimize teşekkür ediyoruz. Mahallemize, Ümraniye’mize, insanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER