banner22

Üsküdar Rizeliler Derneği’nden Birlik ve Beraberlik Buluşması

Dentur Avrasya gemisinde düzenlenen Üsküdar Rizeliler Derneği Birlik ve Beraberlik Buluşmasına, Rizeli hemşehriler yoğun ilgi gösterdi.

Üsküdar Rizeliler Derneği’nden Birlik ve Beraberlik Buluşması

Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek’in öncülüğünde gerçekleşen kahvaltılı programa Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan ve yüzlerce Rizeli katıldı.

ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEK BAŞKANI HASAN TEK: “ÜSKÜDARIMIZA GÜÇLÜ BİR NEFES VERME GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

Programın açılış konuşmasını yapan ev sahibi Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek, “Bugün Üsküdar’da kıymetli hemşerilerimizle beraberiz. 300 bin Rizeli hemşerimiz bu şehirde yaşamaktadır. Üsküdar’da ise 30 binin üzerinde  hemşehrimiz yaşamaktadır. Üsküdar’ın nüfus sıralamasındaki demografik yapıya baktığımızda Rize 1. sıradadır. Bu itibarla böylesi fazlaca hemşerimizin yaşadığı evliyalar beldesi, artık evimiz, yurdumuz ve memleketimiz oldu. Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ağabeyimizin dediği gibi: “Üsküdar’da nefes alan, Üsküdar’da nefes vermeli”. Biz de Üsküdar Rizeliler Derneği olarak siz saygıdeğer, çalışkan hemşerilerimizle beraber Üsküdarımıza güçlü bir nefes verme gayreti içinde olacağız.

Bu duygularla katılımlarıyla bizleri onurlandıran Üsküdar Kaymakamımız Murat Sefa Demiryürek’e, Ümraniye Kaymakamımız sayın Suat Dervişoğlu’na, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ağabeyime, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ağabeyime, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ağabeyime, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi’ye, Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan’a ve tüm Rizeli hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ; “BİZLERİ BULUŞTURAN HASAN TEK KARDEŞİME TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİYORUM”

Valide Sultan gemisinde hemşerilerine seslenen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Güzel bir Pazar sabahında sizlerle buluşmanın onurunu yaşıyorum. Bizleri sizlerle buluşturan Dernek Başkanı Hasan Tek kardeşime ve yönetimine teşekkür ederim. Üsküdar, kültür, tarihi ve manevi özellikleri ile İstanbul’un özel bir ilçesi. Öte yandan Üsküdar Belediyesi’nin çalışkan başkanı Hilmi Türkmen kardeşime  ayrı bir parantez açarak huzurlarınızda teşekkür ederim. Bildiğiniz üzere Üsküdar Belediyesi’nin bir gemisi var. Sağ olsun Hilmi başkanımız Çekmeköylüleri ve öğrencilerimizi gemide ağırladı. Sadece ağırlamakla kalmadı, ikramda verdi. Bundan sonraki süreçte gemiden yine yararlanacağız inşallah. Bu güzel kahvaltılı buluşmaya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, bu buluşmada emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI İSMET YILDIRIM; “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ ÖNEMLİ”

Hemşerileri ile buluşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak hemşehrilerine seslendi. Yıldırım; “Değerli hemşerilerim sizlerle bir arada olmak güzel bir duygu. Siz kıymetli hemşerilerimle boğazda birlikte olmak benim için bir şereftir. Ahmet başkanımız gibi bende Üsküdar’ın başarılı Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kardeşime teşekkür ediyorum. Hilmi başkanımız sağolsun, gemisini bize de tahsis ederek Ümraniyelilere boğaz turu yaptırma fırsatımız oluyor. Değerli hemşerilerim, bildiğiniz üzere dernekçilik zordur. Bu işler devamlılık ister. Bu anlamda başarılı çalışmalara imza atan Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan kardeşimi ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

“ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN; “GÜZEL BİR ÜSKÜDAR SABAHINDA HEMŞEHRİLERİMİZLE BERABERİZ “

Üsküdarlı Rizelilere seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar’da çok kıymetli hemşerilerimizle birlikte Anadolu’nun her rengini, her zevkini, her neşesini barındıran Rizeli kardeşlerimizle beraberiz. Siyasi düşüncesi, inancı ne olursa olsun bu ülkede doğulusuyla batılısıyla hepimiz bir kardeşiz. Başta Hasan Tek Başkanımız olmak üzere, bu güzel organizasyonda emeğe geçen ekibini tebrik ediyorum, teşriflerinizden dolayı siz sevgili hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bizler millet olarak küçük şeylerden mutlu olmasını bilen ve mutlu olabilen bir anlayışa sahibiz.”

İstanbul’umuzun gerçekten her yeri çok güze bir ilçe olduğunu ifade eden Türkmen;  “Bütün ilçelerimizin kendine göre güzellikleri elbette ki var ama doğrusu Üsküdar bir başka güzel. Geçenlerde bir büyüğümüz çok güzel bir tanımlama yaptı. Onu sizlerle paylaşmak isterim. Biliyorsunuz, “Beldetun Tayyibetun” diye bir kavram var. Bir de Kur’an’da bir ifade var. Mekke ve Medine ile alakalı, bizim için oraların kıymetine paha biçilemez elbette ki. Ama Üsküdar’ımız da güzel bir beldedir. “Beldetun Tayyibetun” kavramına bir sıfat tanımlaması taktığımızda güzel belde. İsim tanımlaması olarak da bakabiliriz. Tayyip’in beldesi de diyebiliriz. Dolayısı ile “Beldetun Tayyibetun” cümlesini isim tanımlaması olarak düşündüğümüzde Tayyip’in beldesi Rize, Tayyip’in beldesi Üsküdar. Yani Tayyip’in hemşerileri Tayyip’in beldesinde buluştu. Güzel organizasyonla sizlere bizlerle buluşturan Hasan Tek başkanım ve ekibine teşekkür ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet ŞANLIER
Ahmet ŞANLIER - 1 yıl Önce

2018 kurulan ve Kurucular arasında olduğum derneğimizin kısa zamanda Rizeli siyaset, bürokrat, Belediye başkanları, işadamları, kanaat önderleri, stk ve vakıf başkanları yanında esnaf ziyaretleri yaparak sonrasında tüm camiayı boğazda buluşturan "8aralık Üsküdar Rizeliler boğazda buluşuyor" programıyla geniş aile tanışma dayanışma sağlanmış olup katılımcılara kisa ve uzun vadede neler yapa bileceklerimizin işaretlerinin verildiği samimiyet ve birlikte olmamakla aşılamaya Ak engellerin olmadığı birimiz hepimiz hepimiz birimiz anlayışıyla.... Değerlerimize değer katma gayesi hedef alınarak koşmaya devam...
"İYİKİ RİZE VAR-İYİKİ ÜSKÜDAR VAR "

SIRADAKİ HABER