31 Mart Yerel Seçimlerin Kodu “Gönül Belediyeciliği”

Gönül Belediyeciliği ifadesini son zamanlar çok duyuyoruz.
 

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telaffuz ettiği 'Memleket işi gönül işidir' diyerek gönül belediyeciliği ile milletin huzuruna çıktıklarını ifade etmişti. “Gönül Belediyeciliği” kavramı sadece belediye başkanları için değil, milletvekilleri içinde geçerli. Artık her bir seçim için kaybedilen kavramların onarılması yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tespit ediliyor ve manifestoda yer alıyor. Erdoğan özellikle bu dönemde gönül belediyeciliğini ön plana çıkardı, çünkü buna ihtiyaç vardı.  2002'de yola çıkıldığında Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde halkın gönüllerine sonuna kadar girilmişti. Fakat yıllar geçtikçe gönüllerde 16 yıl gibi bir sürede kalmak mümkün olmuyor. Bu yüzden özellikle belediye başkan adaylarının hepsine gönül belediyeciliği konusu ayrı ayrı tembihlendi. Adaylar için tüm il ve ilçelerin sorunlarını ve isteklerini çok yakından takip uyarısı yapıldı. 31 Mart’ın gecesinde bu uyarıların ne kadar etkili olduğu görülecek.
 

MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİDİR
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen ''31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı''nda AK Parti'nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklamıştı.
 
Seçim manifestosu olarak halka açıklanan, 11 madde halinde ilan edilen seçim manifestosunda gerçekten uygulandığı takdirde şehirleri ve ülkemizi şaha kaldıracak hususlar gördüm. Ama bunlar, sadece belediye başkanlarımızın tek başına yapacağı şeyler değil. Her birimiz, elimizi taşın altına sokmak, yardımcı olmak zorundayız. Çünkü şehirlerimiz sadece Belediye başkanlarının şehri değil, hepimizin şehri, hepimizin yaşadığı ortak alanlar.
 
31 MARTA DOĞRU ANKETLER NEDİYOR?


Anketler 8 ilde Belediyeler el değiştiriyor diyor.  Basına'da yansıyan araştırmada Burdur, Eskişehir, Giresun, Hatay, Sinop, Yalova, Zonguldak ve Tekirdağ belediyelerini CHP kaybediyor, AK Partiye geçiyor. İlçeler bazında ise Cumhur ittifakı daha baskın. Özellikle İstanbul üzerinden konuşursak, AK Parti 2014’te kazandığı ilçeleri korurken Büyükçekmece, Kartal ve Beylikdüzü gibi ilçeleri anketlere göre alacak gibi. Ataşehir ve Maltepe ise tam bir bıçak sırtı. Kıran kıran mücadele bu ilçelerde devam edecek. Özellikle Ataşehir'de AK Parti Adayı İsmail Erdem çalışmalarını aralıksız sürdürüyor, ama karşısında 10 senedir belediye başkanı olarak görev yapan ve bölgeyi tanıyan bir aday var; Battal İlgezdi...  
 

YORUM EKLE

banner17

banner15