Ali Raşid Akkuş’tan Gurur Verici Başarı

Ümraniye Genç Osman İlkokul 4.sınıf öğrencisi olan Ali Raşid Akkuş, Ümraniye Belediyesi riyasetinde ve İlim Yayma Vakfı bünyesi tarafından düzenlenen seviye belirleme sınavında önemli bir başarı elde etti.

Ali Raşid Akkuş’tan Gurur Verici Başarı

Ümraniye Belediyesi ve İlim Yayma Vakfı işbirliği ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik online ortamda seviye tespit sınavı düzenlendi.

Sınavda başarı elde eden öğrenciler, İlim Yayma Vakfı’na ait okullarda kayıt yaptırdığı takdirde aldığı puanlara göre burs imkanından yararlanabilecek.

Genç Osman İlkokulunun ‘Onur Belgesi’ni de okul müdürü Ömer Ersoy’un elinden alan Dördüncü sınıf öğrencisi Ali Raşid Akkuş, düzenlenen seviye belirleme sınavında okulunun birincisi ve Ümraniye ilçesininde ikinci olarak anlamlı bir başarı elde etti.

“Çok Fedakarlık Yaptık”

Bu başarıyı elde etmek için çok çalıştığını kaydeden Ali Raşid Akkuş gazetemize heyecanını paylaştı. Akkuş; “Bugün emeklerimin karşılığını almaktan dolayı oldukça mutlu ve heyecanlıyım. Başarmam için çok çalışmam gerekiyordu. Bunun için de bazı fedakarlıklarda bulunduk. Gerek sosyal, gerekse de oyun zamanlarından kısıtlama yaptık. Ama karşılığını da aldık. Okuluma, öğretmenlerime ve aileme teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 “Sistemli, Disiplinli ve İnançlı Bir Çalışma Programı Uyguladık”

Türkiye’nin en genç kanaat önderi ünvanına sahip Taner Akkuş, oğlu Ali Raşid’in bu başarısı için sistemli, disiplinli ve inançlı bir çalışma programı uyguladıklarının altını çizdi. Akkuş; ”Oğlumun bu başarısı ailemizi çok mutlu etti. Bu başarı bizim adımıza gurur verici. Hiç kuşkusuz ki bu başarıda en büyük pay sahibi öğretmenlerimizdir. Öte yandan bir ülkenin gelişmesi diğer dünya ülkeleri arasında söz sahibi olabilmesi kaliteli eğitimden geçtiğini ifade etmeliyim. Geleceğimizi emanet edeceğimiz ve yarınlarımın teminatı olan çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras eğitimdir. Bu mirasa sahip çıkmakta gençlerimize düşüyor. Umut ediyorumki tüm öğrencilerimiz hayal ettikleri okullara yerleşirler. Bu vesileyle anlamlı bu organizasyonu gerçekleştiren Ümraniye Belediyesi yöneticileri başta olmak üzere İlim Yayma Vakfı yönetimine ve Genç Osman İlkokulu müdür ve öğretmenlerine emekleri için çok teşekkür ederim” dedi

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER