ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 100. YIL KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

50 bin kitaplık 100. Yıl Kütüphanesi’ni hizmete açan Çekmeköy Belediyesi, ilçeye kültür ve eğitim alanında kalıcı bir eser daha kazandırdı.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 100. YIL KÜTÜPHANESİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI

İlçeye kültür ve eğitim alanında kalıcı eserler kazandırmaya devam eden Çekmeköy Belediyesi, yeni bir kütüphaneyi daha hizmete açtı.

Taşdelen Mahallesi Turgut Özal Kültür Merkezi içerisinde yer alan 100. Yıl Kütüphanesi zengin kitap seçenekleriyle vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Felsefe, Psikoloji, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Sanat, Edebiyat, Tarih gibi birçok alanda eserin yer aldığı kütüphanede, bilgi kaynaklarına daha kolay erişim sağlanması amacıyla çocuk, genç ve yetişkin kitapları ayrı ayrı sınıflandırıldı. Kütüphane içerisinde 50 bin kitap okuyucuların hizmetine sunuldu.

Yeni nesil kütüphane konsepti ile inşa edilen 100. Yıl Kütüphanesi içerisinde; Çocuk kütüphanesi, okuma alanları, söyleşi alanı, çalışma odaları ve ücretsiz çay ikramının yapılacağı kafe bulunuyor. Kütüphane haftanın 7 günü 10:00-21:00 saatleri içerisinde vatandaşlara hizmet verecek.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Gençlerimiz istedi, bizde yaptık. İlçemize güzel bir eser kazandırdık. İnşallah Çekmeköyümüzde devam eden diğer kütüphanelerimizi de kısa sürede tamamlayıp hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Kütüphanemiz mahallemize hayırlı olsun, tüm gençlerimizi bu kültür hizmetinden istifade etmesi için buraya bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Öncelikle saat 2 den sonra oluşan aşırı yoğunluk ve ilkokul ve ortaokul öğrencilerin oluşturduğu ses ve hareketlilikten dolayı aşırı şikayet var
Çalışmak amaçlı gelmedikleri zaten göz önünde duruyor lütfen bi düzenleme getirilsin

SIRADAKİ HABER