banner22

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ'NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

Çekmeköy Belediyesi’nin 2015-2016 yılında düzenlediği ve ödül töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Merhamet ve Adalet temalı Biz O’nu Çok Sevdik Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın afişi, ders kitabına konu oldu.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ'NİN BİZ O’NU ÇOK SEVDİK PROJESİ MEB’İN DERS KİTAPLARINA GİRDİ

Mecid Mecidi, Osman Sınav, Şahin Sisic gibi jüri üyelerinin de farklı ülkelerden ünlü isimlerin oluşturduğu yarışmaya, 20 ülkeden 520 film başvuru yapmış; İran’dan Nafiseh Sadat – There Are No Thieves İn This City filmiyle birinci, Türkiye’den Serdal Altun Uçurtma filmiyle ikinci, Türkiye’den Hasan Kalender Tecahül-i Arif filmiyle üçüncü olmuştu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz konu ile ilgili şunları söyledi: “2015 yılında galasını, 2016 yılında Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ödül törenini gerçekleştirdiğimiz Merhamet ve Adalet temalı Biz O’nu Çok Sevdik Uluslararası Kısa Film Yarışması yıllar sonra bir kez daha bizleri mutlu etti. Milli Eğitim Bakanlığı, projemizin afişini ortaokul 6. Sınıflar Türkçe kitabında gençlerimize örnek olarak vermiş. Bu vesile ile projenin hazırlanışı aşamasında bizlere inanıp himayelerine alan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyor, büyük bir şevkle çalışan ekip arkadaşlarıma bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Bizim için güzel bir #tbt oldu.”

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER