ÇEKMEKÖY’DE İKİ YENİ KÜTÜPHANE HİZMET AÇILDI

Çekmeköy Belediyesi’nin her mahalleye en az bir kütüphane hedefiyle başlattığı çalışmalar sonucu ilçe sakinleri içi özenle tasarlanan yeni kütüphaneler hizmete açılıyor.

ÇEKMEKÖY’DE İKİ YENİ KÜTÜPHANE HİZMET AÇILDI

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın geçtiğimiz yıl Çekmeköylülere müjdesini verdiği butik kütüphanelerde inşaat çalışmaları tamamlanan Kirazlıdere Mahallesi Piyade Er Ecevit Yıldırım ve Sultançiftliği Mahallesi Fuat Sezgin Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenlerine AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Akın İlhan, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Tahsin İnce, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Bayrak, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin adı kütüphanede yaşatılacak

Açılış töreninde selamlama konuşması gerçekleştiren Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ Bugün iki kütüphanemizin açılışını yapacağız. Gençlerimiz bilgiye kolay ulaşsın,  istedikleri zaman sesiz ve sakin bu ortamlarda çalışsınlar diye butik kütüphanelerimizi hizmete açıyoruz. Bugün Kirazlıdere Mahallemizde açtığımız kütüphanemizi ismini verdiğimiz Ecevit Yıldırım’ın ablaları Mayşeker Akçay, Mubar Aslan ve abisi Gürsel Yıldırım burada aramızdalar. Onların vesilesi ile şunu belirtmek isterim; bu vatan bu bayrak için toprağa düşmüş nice yiğitler var, haklarını ne yapsak ta ödeyemeyiz. Biz onların adlarını yaşatıp gelecek nesillere örnek olarak göstereceğiz ve hiçbir zaman unutmayacağız. Sultançiftliği Mahallemize açtığımız Fuat Sezgin Kütüphanemiz ve Kirazlıdere Mahallesi Piyade Er Ecevit Yıldırım kütüphenemizin ilçemize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki haftalarda ilçemize yeni kütüphaneler kazandırmaya devam edeceğiz, “ dedi.

Kütüphanelerde; Felsefe, Psikoloji, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Sanat, Edebiyat, Tarih gibi birçok alanda yazılmış 6 bin 500 kitap bulunacak. Çocuk, genç ve yetişkin bölümü bulunan kütüphanelerde; ödünç kitap hizmeti, ücretsiz çay ve kek ikramı ile WİFİ hizmeti de sunulacak. Haftanın 7 günü 10:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet verecek bu merkezler 32 kişilik ders çalışma ve kitap okuma bölümü kapasitesine sahip.


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2023, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER