banner22

Eğitimin öncü kuruluşu “ Sınav Eğitim Kurumları “

Türkiye’de okul ve kurs anlayışı üzerine Ümraniye Sınav Eğitim Kurumları Müdürü Gürkan Taşkın ile röportaj gerçekleştirdik.

Eğitimin öncü kuruluşu “ Sınav Eğitim Kurumları “

21 yıldır eğitim alanında doğru adımlarla ilerleyen Ümraniye Sınav Eğitim kurumları, her yıl okullarımızda ve kurslarımızda eğitim gören binlerce öğrenciyi üniversitelere yollamanın mutluluğunu yaşıyor.

Ümraniye Sınav Eğitim Kurumları Müdürü Gürkan Taşkın, Sınav Eğitim Kurumlarının İstanbul’da açılan ilk şubesi olma özelliğini taşıdığını vurgulayarak;  “sınavlara hazırlığın bir numarası Ümraniye Sınav Kurs ve bu sene eğitim ve öğretime başlayarak Ümraniye Sınav Anadolu Lisesi ile 21 yıllık geçmişiyle, deneyimli öğretmen kadrosuyla eğitim sektöründe yerini almaktadır. Ümraniye Sınav Eğitim Kurumları üç temel değer üzerine kurulmuştur. “Takip/Sorumluluk, Hakkaniyet /Dürüstlük, Empati/Duygudaşlık’tan“ oluşan bu değerler Sınav okullarında kısaca THE okul olarak adlandırılır. Öğrencilere öncelikle bunlar benimsetilir. Okul kültürü de bu değerler üzerinde yükselir ve kurumlar da aynı doğrultuda yükselir.”

Takip

“Sınav okullarının birinci ilkesi, her öğrencisini büyük bir sorumluluk ve titizlik çerçevesinde takip etmektedir. Bunun içindir ki Sınav Okullarında tüm öğrencilerin akademik başarısıyla yakından ilgilenir. Gelişmelerden velilerde düzenli olarak haberdar edilir. “

Hakkaniyet

“Sınav okullarında veliler, öğretmenler ve diğer çalışanlarla kurulan ilişkide daima hakkaniyet dürüstlük ön plandadır. “Öğretmenler de Öğrenciler de hepsi özeldir.” prensibi gereği ayrıştırmadan yarıştırmadan birebir ilgilenir. Verilen eğitim öğretim kalitesiyle en yüksek düzeyde memnuniyet sağlanır. “

Empati

Taşın devam eden konuşmasında; “Sınav okullarının standartları ve eğitim sitesi, öğrencilerin en uygun atmosferde eğitim alacakları şekilde oluşturulmuştur. Amaç onların strese girmeden, severek, isteyerek öğrenmeleridir. Öğrencilerinin akademik başarısının yanında ruhsal ve kişisel gelişimleri de dikkate alınır. Çünkü; “Bugünün mutlu ve başarılı çocukları, yarının üretken ve saygın bireyleri olacaktır. Kurucumuz Sayın Sabri Şenel’in söylemiyle “ eğitim-öğretim bir ülkenin en önemli önceliği evlatlarımızın geleceğidir. “ söyleminin önemiyle ve kurucumuzun desteğiyle her zaman gençlerimizin ve çocuklarımızın kariyeri için tüm ekibimizle canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Temel liselerin kapanmasıyla Ümraniye Sınav Temel Lisesi’ni Ümraniye Kursa dönüştürmüş bulunmaktayız. Ayrıca Temel Liselerin kapanmasından dolayı taahhüt’ümüzü yerine getirerek Ümraniye Ihlamurkuyu Metro durağı mevkisinde Anadolu Lisesi açmış bulunmaktayız. Kaliteli ve kapsamlı yayınları, seçkin eğitimcilerinden oluşan nitelikli kadromuzla özgün bir simetriğe ve planlamaya sahip yönetim anlayışıyla, özveriyle ve yeniliklere açık bir anlayışla çalışan kurumlarımızla her yıl binlerce gencimizi geleceğe hazırlamaktayız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER