Kadıköy’den Avrupa’ya Kültür Yolculuğu “KA 229 Okul Ortaklığı Eğitim Projesi"

Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde İspanya, İtalya ve Slovakya ortaklığı ile Türkiye Ulusal Ajansı’na başvurusunu yapmış olduğu Erasmus  K229 2020 okul eğitimi “BREAKING  BOUNDARIES WITH CULTURE’’ adlı okul ortaklığı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip hibe almaya hak kazandı.

Kadıköy’den Avrupa’ya Kültür Yolculuğu “KA 229 Okul Ortaklığı Eğitim Projesi"

Kadıköy AIHL Okul Müdürü Burhan Öztürk ve Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanan sözleşmeyle birlikte proje kulübü öğretmenleri Proje Koordinatörü Yaprak Zengin Ateşler başkanlığında çalışmalara başladı.

Bu Önemli Projeyi Okulumuza Kazandırdığımız İçin Mutluyuz

Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Burhan Öztürk; “Kadıköy AIHL İngilizce ve İspanyolca Bölümleri olarak daha önce ABD, İngiltere, Venezüella, Pakistan ve Bosna Hersek ile ortaklık kurup kardeş okul protokollerini imzalayarak maddi manevi değerlerle uluslararası bir kurum olmak için sağlam adımlar atmıştı. Okulumuz, hazırladığı AB Erasmus projesi ile bu değerleri proje ortaklarımız İtalya, İspanya ve Slovakya’ya taşımayı hedeflemektedir. Bu kapsamda Avrupa kültürel mirasının sosyal ve eğitsel değerleri özellikle sosyal dışlanma riski altında olan öğrenciler için kültürel çeşitlilik ve sosyal diyalog bilinci oluşturmaktadır. Ayrıca öğrencilerin yabancı dil ve ICT yeteneklerini geliştirmektedir. Bu projedeki hareketlilikle tarihi alanları, doğal güzellikleri, giyimleri, yemekleri, dilleri, müzikleri, gelenekleri, ünlü ve önemli insanları keşfedip sunumunu yapmayı hedeflemekteyiz.”

Kurumumuzun ihtiyaçlarına göre belirlediğimiz tüm hedefler önceliklerini olduğunu ifade eden Okul Müdürü Burhan Öztürk; “Amaçlarımız doğrultusunda gerçekleştirilecek hedefler kurumsal kapasiteyi geliştirerek kültürümüzü Avrupa kültürü ile birleştirecektir. Kültür ve kültürel değerlere yapılan yeni vurgu, Avrupa bilincinin gelişmesine doğrudan katkı sağlayacaktır. Bunların yanında değişen ve gelişen küresel dünyada, farklı mesleki alanlar ve ekonomik durumla, kültürel mirasın yardımı ile geniş alanlara yayılacaktır” dedi.

Öztürk; "AB Erasmus proje sürecimiz 24 aylık olup bu süreç içerisindeki tüm hareketlilikler okulumuz sosyal medya hesapları ve okulumuz resmî sitesinden bilgilendirilecektir. AB Erasmus + projemize katkılarından dolayı AB Erasmus + kulübü öğretmenlerimize, öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arif ÇOBAN
Arif ÇOBAN - 12 ay Önce

Projede emeği geçen ekini kutluyorum.Tüm paydaşları tebrik ediyorum.Başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER