banner32

Türk hayırseverlerin yardımları Nijeryalı yetimlere umut oldu

Türk halkının destekleriyle Nijerya'da inşa edilen Cevat Aydın Darush Shafaqah Yetimhanesi yaklaşık 100 çocuğa sıcak bir yuva sağladı.

Türk hayırseverlerin yardımları Nijeryalı yetimlere umut oldu

Türk halkının destekleriyle Nijerya'da inşa edilen yetimhane, onlarca yetime umut kapısı oldu.

Darul Amin Vakfı aracılığıyla başkent Abuja'nın Pape bölgesinde inşa edilen Cevat Aydın Darush Shafaqah Yetimhanesi yaklaşık 100 çocuğa sıcak bir yuva sağladı.

Vakfın Genel Sekreteri Burak Karabulut Nijerya'daki faaliyetleri ve yetimhane ile ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Karabulut, vakıf olarak Nijerya'da 11 yıldır insani yardım faaliyetleri yürüttüklerini belirterek, Türkiye'den gelen yardımlarla Nijerya halkının başta eğitim olmak üzere gıda, su kuyuları ve sağlık hizmetleri gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Vakfın Nijerya'da yetimler ve çocukların eğitimine öncelik verdiğini anlatan Karabulut, "Nijerya'da yüz binlerce çocuk okula gidemiyor ve burada çok sayıda yetim var." dedi.

Ülkede açtıkları okulla 10 yıldır Nijeryalı çocuklara eğitim verdiklerini ifade eden Karabulut, bu yıl da yetimhaneyi açtıklarını kaydetti.

Karabulut, "Yetimhane hem kapalı hem de açık alanı içeriyor. Kapalı alanlarda yetimler için yatak odaları, derslikler, oyun odası, revir, mescit, yönetim odası, 100 kişilik yemekhane, mutfak, kiler, güvenlik odası, tuvalet, banyo ve çamaşırhane yer alıyor. Açık alanda ise çocuklar için oyun parkı kuruyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER