ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2023 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Çekmeköy Belediyesi 2023 Yılı Performans Programı ve bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ 2023 YILI BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Çekmeköy Belediyesi 2023 Yılı Performans Programı ve bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Çekmeköy Belediyesi Ekim Meclisi üçüncü Birleşimi Meclis Birinci Başkan Vekili Şenol Alan başkanlığında toplandı. Gündem maddeleri arasında yer alan Çekmeköy Belediyesi 2023 yılı Performans Programının sunumunu ve geçmişten günümüze bütçe ve gerçekleşme oranları ile 2023 projeleri hakkında bilgilendirmelere yapan Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı;  bütçe çalışmalarında emeği geçen meclis üyeleri ve belediye personellerine teşekkür etti.

Mecliste bulunan parti gruplarının bütçe hakkında görüşlerinin de alındığı toplantıda,  yapılan oylama ile 2023 yılı bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi. Çekmeköy’ün 2023 yılı bütçesi 1 Milyar 575 Milyon 842 Bin Türk Lirası olarak belirlendi.

Meclis toplantısında selamlama konuşması yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Eleştiriler ve öneriler mutlaka olacaktır. Bunların hepsi bizim için son derece kıymetli. Bizler geleceğimizi şekillendirirken gelen tüm talepleri değerlendirerek ilerliyoruz, “ dedi.

Yeni projelerimize başlıyoruz

Performans programında yer alan projelerle ilgili gelen sorulara da değinen Başkan Poyraz; “ Bu yaz ilçemizde dolu dolu geçti. Gençlik ve Spor alanında onlarca projeye imza attık. Yüzme havuzları, spor okulları her mahallede şenlik havasında etkinlikleri, açık hava sinemaları ve finali iki gün devam eden 100 bine yakın insanın katıldığı gençlik konserleriyle yaptık. Okullarımızın bakım onarımından temizlik malzemesine kırtasiyeye kadar onlarca eğitim hizmeti yapıyoruz. Yeni okullar, spor kompleksleri ve sosyal donatı alanları projelerimiz hazır.  Gençler bizim her şeyimiz. Şimdi onlar için yeni bir tesis inşa edeceğiz. Mimar Sinan Mahallemizde Doğa Park’ın yanında yer alan ve tahsisi yapılan yeni bir sosyal donatı alanını şehrimize kazandırıyoruz. İçerisinde sosyal alanlar, halı saha voleybol ve basketbol gibi spor alanlarının da bulunacağı tesiste çalışmalarımıza başlayacağız.   “ dedi.

Çalışmalarımızı ziyaret ederek yerinde inceleyebilirsiniz

Başkan Poyraz; “ Muhalefet partisi üyelerinden gelen sorular üzerine;  ilçemizde hamdolsun sağlık alanında problem yok. Devlet hastanemizi ilçemize kazandırdık. Her mahallemizde 1,  bazı mahallelerimizde 1 den fazla Aile Sağlığı Merkezi var. Çatalmeşe, Merkez ve Nişantepe Mahallelerimizde ASM çalışmalarımız devam ediyor. Gidip inceleyip yaptığımız hizmetleri yerinde görebilirsiniz,” dedi.

Şile yolu trafiği çilesi bitecek !

Şile yolunda yaşanan trafik problemine de değinen Başkan Poyraz “Yaptığımız çalışmalarla bölgemizin en büyük problemlerinden biri olan Şile Yolu trafiğini de rahatlatacağız.  Taşdelen’de yaşanan problemi, Karayolları Genel Müdürlüğümüzle koordineli çalışmamızla çözüme kavuşturacağız. Yapacağımız yeni yolla Taşdelen ve Alemdağ bölgesine geçecek hemşerilerimiz trafik sorunu yaşamayacak. Yine bu yolun devamında yer alan Nişantepe kavşağında da yapılan yan yolla bölgede bir alternatif oluşturduk,  “ dedi.

 Dün muhalefet edenler bugün teşekkür ediyor!

Sözlerine Mehmet Akif Mahallesi’nde yapılan semt pazar alanına değinerek devam eden Başkan Poyraz “ İlçemize güzel bir hizmet alanı için çalışmalara başladığımız semt Pazar alanında sorunlar yaşamıştık. O gün bize muhalefet edenler bugün yaptığımız görüşmelerde projeyi görünce teşekkür ediyorlar. Biz buranın planlarda hizmet ve pazar alanı olduğunu söylememize rağmen belki iletişim eksikliği belki farklı sebeplerden istenmeyen olaylar yaşanmıştı. Kaldı ki bu alan İBB de onaylanmış ve imzalanmıştı. Şimdi proje tamamlandığında yeşil alanı ve semt pazar alanıyla bu şehrin insanına hizmet verecek. Ayrıca bebek bakım odaları, lavaboları ve imkânlarıyla bölge deprem toplanma alanı olarak kullanılmaya da devam edilecek, “dedi.

Başkan Poyraz;  bugün burada oyladığımız bütçe ve performans programı çalışmalarda emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve kıymetli meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER