ÇEKSİAD’da Ekonomi Masaya Yatırıldı

Çekmeköy’de faaliyet gösteren Çekmeköy Sanayici İş adamları Derneği  ÇEKSİAD'da  ekonomide yaşanan gelişmeler masaya yatırdı.

ÇEKSİAD’da Ekonomi Masaya Yatırıldı

Üyelere yönelik bilgilendirme toplantısında Ekonomist - Yazar Gökhan Şen ekonomide yaşanan gelişmeleri anlattı.

ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak'ın açılış konuşmasıyla başlayan bilgilendirme ve istişare toplantısına ÇEKSİAD yöneticileri ve çok sayıda üyesi iş insanı katıldı. Toplantı da günün önem ve anlamını içeren bir konuşma yapan Ekonomist - Yazar Gökhan Şen,  ekonomide yaşanan gelişmelerle ilgili önemli konulara temas etti.

Gökhan Şen konuşmasında; “Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada ekonomik alanda ilginç ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç 2 yıl önce pandeminin başlamasıyla birlikte daha da hız kazandı. Bugün geldiğimiz noktada ilginç ve önümüzü göremeyecek hale geldik. Ülkemizden bahsedecek olursak bir tarafta hayat pahallığı bir tarafta geçim sıkıntısı ve tüm temel ihtiyaç maddelerine gelen zamlar, doların artması, benzin fiyatlarının beklemedik bir şekilde artış göstermesi toplumda ciddi bir rahatsızlık gösterdi. Bu kadar pahalılık karşısında ilgi çeken iki husus var birincisi ev fiyatları, ikincisi  otomobil sektörde yaşanan korkunç  fiyatlar” dedi.  

Şen; “Hayat pahalılığının başı çektiği bir dönemde ev ve araç fiyatlarının aşırı bir şekilde artması  gerçekten anlaşılır  bir durum değil. Bence ev almak isteyenler hemen evini alsın. Araba almak isteyen arabasını hemen alsın. Ekonomik verilere bakıldığında önümüzdeki süreçlerde çok daha zor süreçlerden geçeceğiz şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinin dünyada ekonomide büyük bir etki yarattığını ifade eden Ekonomist Gökhan Şen; “ülkemizde ve dünyada yüksek enfelasyonun olduğu zamanlardan geçiyoruz. Tabi bu durum ülkemizde daha fazla hissediliyor. Yüksek enflasyonun Avrupa ve ABD gibi gelişmiş ülkelerde de sorun olduğunu dile getirmeliyim. Her şeyin ötesinde Rusya-Ukrayna savaşının her şeyin üzerine tuz biber olduğunu” ifade etmeliyim. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER