KOSGEB BAŞKANI HASAN BASRİ KURT’TAN ÇEKSİAD’A ZİYARET

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt Çekmeköy’de faaliyet gösteren Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇEKSİAD )  Başkanı Erdal Albayrak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

KOSGEB BAŞKANI HASAN BASRİ KURT’TAN ÇEKSİAD’A ZİYARET

Çekmeköy Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇEKSİAD )  Başkanı Erdal Albayrak ve yönetiminin misafirperverliğinde gerçekleşen ziyarette KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ÇEKSİAD üyelerine önemli açıklamalarda bulundu.

“Genç girişimciler desteklenerek yatırım yapıldığı takdirde güzel sonuçlar alınabilir”

Önemli konuların konuşulduğu toplantıda KOSGEB destek programları ve muhtemel iş birliği olanakları ele alınırken KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt ÇEKSİAD üyelerine kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Kurt, “Türkiye’nin yeni yükselişte temel alanları sanayi, teknoloji ve bilim olarak öne çıkıyor. Ülkemiz seviye atlayacak bir pozisyonda. Tedarik zincirlerinin kırılması ile üretim ve imalatta ivme yakaladık. Bu önümüzdeki yıllarda çarpan etkisi ile katlanarak artacak, katma değerli yüksek ürünlerle güçlenecek. Ekonomisine güç katacak. Burada yarın birçok şirket olacak, genç girişimciler desteklenerek yatırım yapıldığı takdirde güzel sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum. Önümüzdeki dönemde KOSGEB’i, ÇEKSİAD gibi gönüllü teşekküllerle, özel sektörle daha fazla iş birliği içerisinde daha etkin çalıştırmaya gayret edeceğiz” dedi.

“ÇEKSİAD Çekmeköy ailemizle hep birlikte gönülden gayret ediyor ve çalışıyoruz”

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt’u ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak, “Ülkemiz yatırım, üretim, istihdam, ihracat, cari fazlası ile büyüme stratejisinde ilerlerken bize durmak yaraşmaz! Çekmeköy’ün ekonomik gücünü arttıran, yatırım potansiyelini geliştiren, üretim hacmini iyileştiren, ihracat vizyonunu geleceğe taşıyan bir bakışla hareket etmeye devam ediyoruz. ÇEKSİAD Çekmeköy ailemizle hep birlikte gönülden gayret ediyor ve çalışıyoruz. Bu manada KOSGEB’in vermiş olduğu teşvik ve destekleri çok değerli buluyoruz. KOBİ’lerimizin teşviklerden etkin bir biçimde faydalanmalarını; üretime, istihdama ve ihracata daha fazla katkıda bulunmalarını arzuluyoruz” şeklinde konuştu.

Program, konuşmaların ardından sektör kurulu başkanlarının sorularıyla devam etti. Toplantının ardından ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak, KOSGEB Başkanı Kurt’a günün anısına plaket takdiminde bulunduktan sonra çekilen hatıra fotoğrafı ile program son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER