MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ARTIŞI ÖNCE YÜZDE 25 SONRA YÜZDE 30 OLDU!

Milyonlarca çalışan memur ve emekli memuru ilgilendiren Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandıktan sonra memur ve memur emeklisi maaşı zam oranı belli oldu.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ARTIŞI ÖNCE YÜZDE 25 SONRA YÜZDE 30 OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamayla memur ve memur emeklileri yüzde 16,47 oranında zam alacaktı, ancak bugün yapılan ikinci bir açıklama ile birlikte 2023 zam oranı yüzde 30 olarak güncellendi.

Memur, Memur Emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların maaşlarına yapılacak zammı belirleyecek olan Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Aralık ayında enflasyon aylık yüzde 1,18 yıllık yüzde 64,27 olarak gerçekleşti. Memurlar için 2022 yılının ikinci dönemi için yüzde 7 toplu sözleşme zammı bulunuyor. Bu gelişmeyle birlikte memur ve memur emeklileri yüzde 16,47 oranında zam alacaktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte zam oranı yüzde 30 olarak güncellendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı Maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER