ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NİN İSTİHDAM FUARI İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Ümraniye Belediyesi tarafından “Burada İş Var!” sloganıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ümraniye İstihdam Fuarı 2 Aralık’ta başlıyor. Üç gün sürecek olan fuarda yüzlerce kişiye istihdam sağlanacak.

ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NİN İSTİHDAM FUARI İKİNCİ KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Ümraniye Belediyesi bünyesinde yer alan İstihdam Merkezi kurulduğu 2010’dan beri binlerce Ümraniyeli’nin iş sahibi olmasına aracılık etti. Personel arayan işletmeleri ve iş arayan vatandaşları bir araya getiren İstihdam Merkezi, hem işletmelerin hem de iş arayanların nitelik ve taleplerine uygun yönlendirmeler yapıyor.

Firmalar ve iş arayan vatandaşlar istihdam.umraniye.bel.tr adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. İstihdam Merkezi ayrıca personel arayışında olan işletmeleri ve iş arayışında olan vatandaşları da bir araya getiriyor. İstihdam Merkezi’nin veri tabanında yer alan firmalar ve personel adayları buluşturularak, görüşmeleri sağlanıyor. Ayrıca sistemde yer alan adaylara kısa mesaj atılarak firmalarda, yapılacak mülakatlara katılmaları sağlanıyor.

İlki geçen yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören Ümraniye İstihdam Fuarı kapılarını cuma günü Santral Etkinlik Alanı’nda açıyor. Bu yılki fuara farklı sektörlerde faaliyet gösteren 97 firma katılacak. Üç gün sürecek olan 2. Ümraniye İstihdam Fuarı 10.00 ila 18.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul edecek. Fuar, 4 Aralık’ta sona erecek.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarı; 25 bin kişi ziyaret etmiş ve yapılan görüşmelerde firmalar tarafından 9 bin CV alınmıştı. Yapılan değerlendirmelerin ardından yüzlerce kişi istihdam edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER