banner31

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ADLARI “ÇEKMEKÖY ŞEHİTLER ANITINDA” YAŞATILACAK

Çekmeköy Belediyesi, 15 Temmuz gecesi şehadet mertebesine ulaşan 251 vatandaşın isimlerini yaşatacağı anıtın açılışını vatandaşlarla birlikte yapacak.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN ADLARI “ÇEKMEKÖY ŞEHİTLER ANITINDA” YAŞATILACAK

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçse de o kara gece daha dün gibi akıllardaki yerini koruyor.

Hain terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimini durdurmak için sokaklara dökülen binlerce vatandaş, vatansever kolluk kuvvetleriyle birlikte darbe girişimine karşı mücadele etmiş ve teröristleri bozguna uğratmıştı. Destansı mücadele sırasında 251 kişi şehadet mertebesine ulaşıp 2734 vatandaşımız ise yaralanmıştı.

Çekmeköy Belediyesi o gece yaşananları unutturmamak adına Merkez Mahallesi’nde her gün binlerce aracın geçiş güzergahında bulunan alana 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nı inşa etti. Açılışının 15 Temmuz Günü yapılacağı meydanda, kara gecede şehit olan vatandaşların isimlerinin yaşatılacağı bir anıtta bulunuyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “ 15 Temmuz şehitlerinin adını yaşatacağımız meydanımızı, 15 Temmuz 2022 Cuma Günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde açacağız. Bu yıl Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne şehitlerimizin kabrini ziyaret ederek başlayacağız. Akabinde saat 12:00’da Taşdelen Cebir Camii’nde Mevlid-i Şerif ve Hatm-i Şeriflerin duasını yapacağız. Akşam 18:00’da ise açılış yapacağımız meydanda “Fotoğraflarla 15 Temmuz Sergimiz” de hemşehrilerimizle buluşacağız. Kaymakamımız ve ile protokolünün katılımıyla meydan açılışını yapıp gece boyunca nöbetimizi sürdüreceğiz. Hem açılışımıza hem de Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerimize tüm halkımızı bekliyoruz. “ dedi.

15 Temmuz Şehitler Alanı’nda neler olacak?

Yeni meydan 1600 m2 alana inşa edildi. İçerisinde; çiçekler, oturma alanları, Çekmeköy’ü sembolize edecek figürler ve 251 şehidin adının üstünde yer alacağı 15 Temmuz anıtı bulunuyor.

15 TEMMUZ 2016 ‘DA ÇEKMEKÖYLÜLER MEYDANLARDAYDI

Hain darbe girişiminin yaşandığı gecede binlerce Çekmeköylü sokaklarda darbeye karşı eylemler yapmış, devletinin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu göstermişti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın önderliğinde her gün Taşdelen Meydanı’nda nöbetler tutan Çekmeköylüler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarih verdiği son nöbet gününe kadar meydanları boş bırakmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER