6'LI MASA PARAMPARÇA OLDU! ERDOĞAN'IN SÖZLERİ GÜNDEME OTURDU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 6'yı masayı paramparça eden açıklamalarının ardından akıllara Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 6'lı masa için söyledikleri geldi.

6'LI MASA PARAMPARÇA OLDU! ERDOĞAN'IN SÖZLERİ GÜNDEME OTURDU

Altılı koalisyon dün adayını açıklamak üzere 12. kez toplanmıştı. Toplantıda İYİ Parti hariç CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda anlaştı.

Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdi. İYİ Parti'nin önerisine rağmen oy çokluğu ile Kılıçdaroğlu'nun adaylığı kabul edildi.

AKŞENER MASAYI DAĞITTI

Meral Akşener bugün GİK üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından basın mensuplarının karşısına geçen Akşener, "İYİ Parti kıskaca alınmıştır, buna boyun eğmeyeceğiz. Ne bir kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız" ifadeleriyle 6'lı masadan ayrıldıklarını açıkladı.

AKILLARA BAŞKAN ERDOĞAN'IN 6'LI MASA SÖZLERİ GELDİ

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü; Dün 5 siyasi parti ortak aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun adını söylediler. Biz masaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın ismini beyan ettik.

Akşener'in bu açıklamasının ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın 6'lı masaya yönelik sözleri geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER