banner37

ASİAD Her Geçen Gün Çıtayı Yükseltiyor

Kurulduğu günden itibaren yaptığı başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği (ASİAD) her geçen gün çıtayı yükseltiyor.

ASİAD Her Geçen Gün Çıtayı Yükseltiyor

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde temsilcilikler açarak faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren ASİAD, bu hafta basın mensuplarını ağırladı.

Çalışan gazeteciler günü münasebetiyle basın mensuplarıyla bir araya gelen ASİAD'ın kurucu Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya ve yöneticileri düzenledikleri istişare toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çok sayıda davetli gazetecinin katıldığı istişare toplantısına ASİAD'ın İngiltere temsilcisi, iş insanı Ali Keskinbıçak ve yine İngiltere'de gazetecilik yapan Gazeteci İsmail Karataş'da katıldı.

Yalçınkaya; “ASİAD Yerli ve Milli Bir Sivil Toplum Kuruluşudur”

Yalçınkaya; “Tüm sektörleri aynı çatı altında buluşturmayı ilke edinmiş, örnek model olmuş, bir sivil toplum kuruluşu olan ASİAD Genel Merkezi İstanbul’dadır. Kurulduğu günden bugüne kadar, misyonu doğrultusunda yürüttüğü faaliyetlerini yalnızca bir “iş dünyası derneği”nin takvimiyle sınırlamamış, aynı zamanda ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi ve gerekli sorumlulukları almayı ilke edinmiştir. ASİAD yerli ve milli bir sivil toplu kuruluşudur, temel önceliği ülkemiz ve çıkarlarlarıdır.”

Başkan Yalçınkaya; “ASİAD, yurt içi ve uluslararası alanda faaliyet gösteren işadamları tarafından ilk sırada tercih edilen, yerli ve milli duruşu sebebiyle, temsil yeteneği kabul edilmiş, sahip olduğu işbirliği ve iletişim ağı sayesinde düşünce ve hareket birliği oluşturmuş, iş dünyası ve sanayi gündemine yön vermede söz sahibi bir sivil toplum kuruluşudur. Uluslar arası Türk ve Müslüman coğrafyada İş İşadamları arasında “Global İş Ağı” kurulması ilkesinden yola çıkılarak kurulan bu seçkin kurum, 17 ülkede teşkilanlanmıştır. ASİAD Global ölçekte, alanında UZMAN, iktisadi bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda hızla büyümektedir. Çalışmalarını bu hedefler doğrultusunda şekillendiren derneğimiz; sürdürülebilir kalkınma adına ulusal ve uluslararası ekonomik politikaların oluşturulması konusunda serbest piyasa ve liberal ekonomi modellerini desteklemektedir. ASİAD uluslararası iş yönetimin de İş adamları dernekleri başkanlarından oluşan bir yönetim kurulu tarafından yönetilmekte ve ülkeler arasında ekonomik bağlar kurulmasını, sürdürülebilir işbirliği modellerinin oluşturulmasını, iletişimin güçlendirilmesini ve sosyal ve ekonomik kalkınmanın hızlandırılmasını ilke edinmiştir. Bu bağlamda ekonomik ve toplumsal sorunları tartışan raporlar yayımlamıştır. Ekonomiyle üniversite ve iş dünyası ile bürokrasinin ortak aklını birbiriyle entegre etmiştir. Sunduğu öneriler, yalnızca sorun tespiti ve çözüm önerisi getirmenin ötesindedir. ASİAD teoriyle pratiğin irtibatını temin ederek, örnek çalışmalara imza atmıştır.“

“Her yıl farklı bir konuyu ele aldığımız Türkiye Ekonomisi Raporları, ekonomide ideal duruma yaklaşmak için hangi adımların atılması gerektiğini somut önerilerle ortaya koyan nitelikli birer araştırma olarak literatürde yerini almıştır. Asiad Başkan Vekili Fahri Yağlı ve Akademisyenlermiz ile beraber hazırlamış olduğu, “Kalkınma Yolunda Yeni Yollar: Orta Gelir Tuzağı” temalı 2021 yılı raporumuz, “Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı” isimli 2020 yılı raporumuz, 2021 yılında hazırladığımız “Ticaret ve Uluslararası Diaspora ” başlıklı sunumlarımız gerek değindikleri sorunlar bakımından gerekse içerdikleri öngörülü yaklaşım ve ayrıntılı öneriler bakımından, dikkat çekmeyi başarmıştır.”

“Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan raporlarımız, ülkemizin karşılaştığı ekonomik sıkıntıların atlatılması adına kapsamlı çözüm öneriler sunmaktadır. ASİAD Milli ve Manevi Değerlere bağlı sanayici, iş adamları, iş kadınları, akademisyen ve sosyal kurum ve kuruluşlarda kanaat önderlerinin, içinde yer aldığı bir sivil toplum kuruluşudur. Vizyon misyon ve amaç çerçevesinde mücadele alışkanlığını devam ettirerek, devlet, millet ve bayrak sevgisini ilke edinmiştir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER