Çekmeköy Saadet Partisi 10 Ocak Gazeteciler Gününde Basın Mensuplarıyla Buluştu

Saadet Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Abdülbaki Polat 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensuplarıyla buluşarak açıklamalarda bulundu.

Çekmeköy Saadet Partisi 10 Ocak Gazeteciler Gününde Basın Mensuplarıyla Buluştu

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ TEBRİK EDİYORUM”

Abdülbaki Polat, terör saldırısını kınayarak, şehit olan kahraman askerlere rahmet diledi ve ailelerine başsağlığı temennisinde bulundu.

“Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum”

Polat: “Doğru ve ilkeli gazetecilik anlayışıyla zor şartlarda fedakarca görev yapan değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Polat; "Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensuplarımız, önemli ve etkin bir denetim organı olmasının yanı sıra demokrasinin temel unsurlarından da biridir. Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Bireylerin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının doğru, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm emektar gazetecilerimize sağlık, huzur ve başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyorum. Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum.” Şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2024, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER