ÇEKMEKÖY’E 9 YENİ OKUL

Çekmeköy Belediyesi, ilçeye 9 yeni okul kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

ÇEKMEKÖY’E 9 YENİ OKUL

İlçede eğitim alanında atılan adımlara yenilerini eklemeye devam eden Çekmeköy Belediyesi, Eğitim Vadisi Çekmeköy’e 9 yeni okul kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Her geçen gün gelişen ve büyüyen Çekmeköy’de eğitim alanında bir aksaklığın yaşanmaması için titizlik ile çalışmalarını sürdüren Çekmeköy Belediyesi yaptığı çalışmalar kapsamında; Nişantepe Mahallesi’nde 32 derslikten oluşan imam hatip lisesi ve 32 derslik ve spor salonundan oluşan anadolu lisesinde kaba inşaat işlemleri tamamlanırken 32 derslik ve 2 atölye binasından oluşan meslek lisesinin de temel atma işlemi tamamlandı.

Güngören Mahallesi’ne 6 yeni okul

Güngören Mahallesi’nde Pelit Sokak üzerinde yer alan 24 derslik ve spor salonundan oluşan ilkokul projesi yeni eğitim öğretim dönemi öncesi tamamlandı. Yapılan çalışmaların devamında aynı bölgede 24 derslikten oluşan ortaokulun kaba inşaatı tamamlanırken 24 derslikten oluşan anadolu lisesinin ihalesi gerçekleştirilerek çalışmaların kısa süre içerisinde başlaması planlanıyor.

Yine Güngören Mahallesi’nde Çınarköy Evleri’nin yanında; 24 derslikten oluşacak Anadolu lisesinin temeli atılarak çalışmalara devam ederken, 24 dersliğe sahip olacak ortaokul projesinin ihalesi gerçekleştirildi. Kısa süre içerisinde 24 derslikten oluşacak ilkokul projesinin de ihalesi gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,”2009 yılında Çekmeköyümüz ilçe haline geldiği günden bu güne Çekmeköy’ü bir eğitim vadisine dönüştürme hedefi ile eğitim alanında gerekli yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Geldiğimiz bu günde hedeflerimizin sözde değil hizmette olduğunu ilçemizin dört bir yanına yaptığımız okullar ve çeşitli eğitim hizmetlerimiz ile görmüş oluyoruz. Şu anda ilçemize 9 yeni okul kazandırmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu okullarımızı en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Şimdiden okullarımızın yapıldığı mahallerimize hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER