Erdoğan'a Yakın İsim Metin Külünk, Göç Konusunda Uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen eski milletvekili Metin Külünk, İran'da yaşanan ekonomik krize ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. Türkiye'ye yönelik göç uyarısında bulunan Külünk, "Büyük kriz 'geliyorum' diyor." dedi.

Erdoğan'a Yakın İsim Metin Külünk, Göç Konusunda Uyardı

Ülkemizde de her geçen yıl daha hararetli şekilde tartışılan göç, etkisini farklı alanlarda hissettirmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen AK Parti eski İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medyada paylaştığı mesajında İran'dan gelen göçle ilgili, "Dikkat! Görünen köy klavuz istemez, büyük kriz 'geliyorum' diyor." ifadelerini kullandı.

"Dikkat kriz geliyorum diyor"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında siyaset yapan Metin Külünk, İran'dan gelen göçe ilişkin çarpıcı açıklamada bulundu. Metin Külünk, sosyal medyada "Dikkat. Türkiye kuzey doğudan gelecek göçe karşı ciddi şekilde hazırlanmalıdır. İkinci en büyük sınır komşumuz olan İran üzerinden gelebilecek dev göçe karşı kriz temelli çalışma yapılması ve tedbir alınması gerekmektedir. Görünen köy klavuz istemez, büyük kriz 'geliyorum' diyor" mesajını yayınladı.

İran'da ekonomik kriz

2018'de Türkiye'ye göç eden yabancı uyruklular vatandaşlıklarına göre incelendiğinde, 110.315 kişi ile Irak vatandaşları birinci sırada geliyor. Irak'ı; Afganistan, Suriye, Türkmenistan ve İran vatandaşları izliyor. İran'da özellikle ABD'nin nükleer anlaşmadan çekilip ambargoları geri getirmesiyle birlikte Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi tam anlamıyla çöküşe doğru ilerliyor ve bu da Türkiye'ye gelme talebini daha çok artıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER