banner31

Genç Yozgatlılar Paris Büyükelçisi Ali Onaner’i ziyaret etti

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Paris’teki gençleri Büyükelçi Ali Onaner’i makamında ziyaret etti. “Sorgun Projesi” hakkında büyükelçiye bilgi veren gençlerin toplantısı verimli geçti.

Genç Yozgatlılar Paris Büyükelçisi Ali Onaner’i ziyaret etti

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerine ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Özellikle gençlerin bu projeler içinde aktif rol alması memnuniyetle karşılanmaktadır. Genç bir nüfusa sahip olmanın bilinciyle hareket eden dernek yöneticileri, toplumsal duyarlılıklarda gençlerle birlikte hareket etmek, yapılacak girişimlerde teşvik edici bir rol üslenmek için önemli çalışmalara imza atıyorlar.

Bu perspektifte çalışmalar yürüten dernek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Gençlerin kendi girişimleriyle sivil alanda aktif hale gelerek çalışmalar yapması, toplumun kültürel alışkanlıklarını da değiştirecektir. Gençler fırsat verildiğinde bunu kanıtlayacak enerjiye ve niyete sahiptir. Sorgun'da belirlediğimiz kimsesiz mağdur ailelere ve çocuklara yönelik yardım, sosyal, kültürel, eğitim ve sağlık başta olmak üzere geniş alanda bir projedir. Projemizin hedef ve amaçları ihtiyaç sahipleri olan çocuklarımıza yönelik maddi, manevi yardım kampanyası başlatılmıştır. (Kıyafet, kırtasiye, yiyecek vs) Derneğimizin gençlik kolları ve yabancı gençlerden oluşan bir grup, bu yardımları bizzat Sorgun'a götüreceklerdir. Yardım amaçlı olmanın yanı sıra, gençlere değerler eğitimi noktasında yardımlaşmayı, iyilik yapmayı ve hayatı tanıma acısından katkı sağlamaktır. Proje, Sorgun ve Fransa'da yaşayan gençlerimizin buluşma, tanışma, sohbet etme, fikir paylaşma ve üretme imkanı da sunacaktır. Destekleriyle ihtiyaç sahibi ailelerin umudu ve çocukların yüzlerindeki gülümseme olabilmek için siz hayırsever insanlarımızın yapacağı bağış ve desteklerinizi bekliyoruz. Sizlerin de bizler kadar bu konuda ne kadar hassas olduğunuzu biliyoruz. Bu tür çalışmalarla gençlerimizin gönüllü olması, yabancı kökenli gençlerin bu projede yer alması, gençlerimizin değer eğitimi noktasında yardımlaşmayı manevi duygularını güçlendirecektir”

“Sorgun Projesi”ni yürüten Kuruluşlar:

Sorgun Belediyesi

Genç Yozgatlılar Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği

Sorgun Şefkat Eli Derneği

SORGED 66 Sorgu Gençlik Derneği

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER