İSTANBUL MAHTARLAR FEDERASYONU BAŞKANI “MUHTARLIK YASASI” İÇİN UZUN SÜREDİR MÜCADELE VERİYORUZ

Ümraniye’nin Necip Fazıl Mahallesi Muhtarı ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Muhtarlık Yasa Tasarısı için görüşmelerini aralıksız sürdürüyor.

İSTANBUL MAHTARLAR FEDERASYONU BAŞKANI “MUHTARLIK YASASI” İÇİN UZUN SÜREDİR MÜCADELE VERİYORUZ

Ankara’da parti gözetmeksizin siyasilerle görüşen Delibalta, muhtarlık yasasının çıkmasına yönelik çalışmalarına Ankara’da devam ediyor.

Ziyaretler kapsamında Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, TBMM Başkanlığı Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu, TBMM Başkanvekili Celal Adan, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri ve İller İdaresi Muhtarlar Daire Başkanı Ahmet Dalkıran’la yapılan toplantılarda 82 sayfalık yeni yasa tasarısı çalışması sunuldu.

Delibalta; “Mücadelemiz Uzun Süredir Devam Ediyor”

Halkın istediği zaman muhtarlara ulaşıp sorunlarını rahatlıkla iletebildiğini söyleyen Federasyon Başkanı Delibalta, "Şu an muhtarların elindeki yetki çok kısıtlı. Sorunların hepsini zaman zaman toplantılarımız da konuşuyoruz. Dolayısıyla, hükümetimizden muhakkak acilen muhtarlarla ilgili kanunlarda değişiklik yapması için muhtar arkadaşlarımızla çalışmalarımıza Ankara’da devam ediyoruz. Yaklaşık 10 yıldır muhtarlık yasası için çeşitli yollarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm görüşmelerimizde yazılı ve sözlü olarak muhtarlık kurumumuzun sorunlarını ve muhtarlık seçiminin ayrı yapılmasının sakıncalarını anlattık. Güçlü bir muhtarlık kurumu, muhtarlardan daha çok halkımızın ve devletimizin işine yarayacaktır. 191 yıldır Türk milletinin yaşam biçimi olan iyi günde kötü günde her zaman ve her yerde halkının hizmetinde olan muhtarlar, yeni yasayla daha etkin ve daha verimli hizmet vererek milletimizin emrinde ve hizmetinde olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER