banner32

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’ndan Rize ve Artvin’e Gönül Köprüsü

Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde yaşanan doğal afetler sonrasında büyük duyarlılık gösteren İstanbul Muhtarlar Federasyonu bu seferde Rize ve Artvin’de yaşanan sel felaketinde zarar gören ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu’ndan Rize ve Artvin’e Gönül Köprüsü

Güçlü ve samimi kadrosu ile çalışmalarını aralıksız sürdüren Kadir Delibalta başkanlığındaki İstanbul Muhtarlar Federasyonu, Rize başta olmak üzere Artvin ve Arhavi ilçesindeki yaşanan yaraları sormak için bölgeye gitti.

Rize ve Artvin’e gönül köprüsü kuran İstanbul Muhtarlar Federasyonu yöneticileri, yaşanan felaketten zarar gören 350 aileye, başta gıda olmak üzere, ayakkabı, giyim eşyası gibi yardımlarda bulunarak ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdi.

Bölgede zarar gören vatandaşları ziyaret edip, dertlerini dinleyen İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Rize Ardeşen’de yaptığı açıklamada; “Federasyon olarak yardıma muhtaç her insanımıza dokunmak bizleri mutlu ediyor. Bu vesileyle selden büyük zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için kısa bir zaman içinde çalışmalarımızı yapıp hemen bölgeye geldik. Biz federasyon olarak okyanusta damla misali doğal afetlerden zarar gören vatandaşlarımıza karınca kararınca yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kısa zaman içerisinde bu anlamlı çalışmayı gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum” dedi.

Başkan Delibalta ayrıca gerçekleştirilen organizasyonda kendilerine büyük destekler sunan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım başta olmak üzere, federasyon yöneticilerine, mahalle muhtarlarına, hayırsever işadamlarına federasyon olarak ayrı ayrı teşekkür etti.

Rize, Derepazar’da Yapılan Yardımlar

Rize’nin Derepazar’ı ilçesine gerçekleştirilen yardımların dağıtımlarına Belediye Başkanı Selim Metin il dışında olduğundan onu temsilen Belediye Başkan yardımcısı Hakkı Erdoğan eşlik etti. Belediye Başkanını temsilen Erdoğan, İstanbul Muhtarlar Federasyonu’nu onuruna verdiği kahvaltıdan sonra yardımlar gerçekleştirildi.

Daha sora Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i ziyaret eden Kadir Delibalta başkanlığındaki federasyon yöneticileri, Rize Muhtarlar Dernek başkanı Recep Sakal’a ziyaret ederek selden zarar gören vatandaşlara ulaştırılması için getirilen yardım kolileri teslim edildi.

Yardım heyeti daha sonra Rize Muhtarlar Federasyonu Tuncay Maşalacı’yı ziyaret ederek Çayeli Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Ali Sark’a selden zarar gören vatandaşlara ulaştırılması için yardım kolilerini teslim etti.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu yardım heyeti ayrıca, Pazar Muhtarlar Dernek başkanı Ali Rıza Avcı, Fındıklı Muhtarlar Dernek Başkanı Ecevit Hiçyılmaz, Artvin Arhavi Dernek Başkanı İdris Dumanoğlu ve Güneysu Dernek Başkanı Abdullah Demirkan’ı ayrı ayrı ziyaret ederek getirdikleri yardım kolilerini selden zarar gören vatandaşlara ulaştırılması için kendilerine teslim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER