banner32

KADİR GURBETÇİ / ÜMRANİYE SPOR

Ümraniye’nin adı önce Yalnız Selvi Sonra Muhacir Köy ve bayındır-mutluluk manasında Ümran ve Ümraniye, ‘89’da ilk ilçe Belediyesi olur.

KADİR GURBETÇİ / ÜMRANİYE SPOR

Neredeyse 750 bine yakın nüfusu, ihracat yapan yerli ve yabancı markalı sanayisi, ciddi sayıda mavi-beyaz yakalı işçi ve yöneticinin oturduğu huzur beldesi.

Köprülere ve ulaşım akslarına yakınlığı, zemin kalitesi ile uzun zamandır cazibe bölgesi.

Şehirler medeniyetin yansıdığı mekanlardır.

Rekabet, güvenlik, eğitim ve iş imkanları kırsala göre epey fazladır.

Üzerinde yaşayan insanların niteliği, mimari formu, san’at, sokak ve cadde kalitesi, sportif başarılar, aktif yeşil alan oranı, hemen herkesin ( engelli, çocuk, yaşlı) şehrin bütün aktivitelerine erişebildiği, şehrin iyi yönetilip planlandığının belirtileridir.

Bu ifadeye göre ve güncel olması sebebiyle Spor ve Ümraniye Spordan bahsedelim.

Spor; 

bedenin gelişmesi, eğlence, yarışma maksadıyla hemen herkesin lisanslı-lisanssız yapabildiği bir faaliyettir.

Madde bağımlısı olmamaya ve zinde bir neslin yetişmesine katkı sağlar.

Düzenli, iletişime açık, takım olabilme ve birlikte yaşamaya imkan sağlar.

Kendine olan güveni artırır. 

Bedenen ve ruhen sağlıklı olmaya katkı sağlar.

Günümüzde özellikle futbol, yayın, sponsorluk, futbolcu-kulüp ile ciddi bir istihdam ve sektör oluşturmuş, adeta milyarlarca dolarlık endüstriye hükmetmektedir.

 Ümraniye Spor Futbol Kulübü olarak Türkiye’de en önemli noktada bulunuyor. 

Daha önce amatör branşlarda başarı grafiği çizen ve saygın bir konumda olan Ümraniye Spor, epeydir 1. Ligde Play Off’da süper lig eşiğinden dönmüş, nihayet 2021-2022 sezonunda tarihi başarı elde ederek süper lige çıkmış ve İlçenin imajına çok olumlu katkı yapmıştır.

Bu başarıyı her alanda sürdürebilmek önemlidir.

Ümraniye’de tanıtımını izlediğimiz Spor Köyü Projesi,  civar ilçelerle birlikte genç nüfusu, itici güç olarak hemen her branşta lisanslı sporcu sayısı artırılarak spor ilçesi yapılabilir. 

Üniversiteler ve Spor Bakanlığı ile iş birliği yaparak boy, kilo, kas yapısı gibi özelliklere göre branş belirleme ve planlama pekala mümkün.

İlk hedef, Avrasya Maratonunda Kenyalı koşuculardan birinciliği almak gibi.

Ümraniye Spor sportif başarıyı tesisleşme, altyapı, farklı branşlar, akademik yapıyla koordine içinde ve tabana yayarak kalıcı hale getirebilir.

Bir de tarihi kulübün, üye, taraftar, esnaf, başkan ve yönetici diyaloğu aidiyeti perçinler, başarı ve başarısızlıkta olası etkileri dağıtır.

Mesela, sezon öncesi topluca bir araya gelmek, çeşitli etkinlikler yapmak, rahmetli olan bir başkanın mezarını ziyaret etmek, geçmişi hayırla yad ederek geleceği planlamak ilçe takımları için farklı düşüncede olan insanlar için de kaynaşma vesilesidir.

İlçemizin takımı Ümraniye Spor ve diğer takımlara başarılı bir sezon diliyorum.. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 20:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin BERK
Emin BERK - 2 ay Önce

Çok ivedi stadyum meselesi çözüme kavuşturulmalıdır.İsmet başkan buna pek gönüllü yaklaşmıyor maalesef.Buda hem kendisine hemde partimize negatif yönde yansıyor. Umarım bu işe öncelik verilir diye düşünüyorum.

Yusuf Gülşen
Yusuf Gülşen - 2 ay Önce

Ağzına yüreğini sağlık kardeşim dediklerinin hepsine katılıyorum ve Ümraniye sporumuza süper lig de başarılar diliyorum

Bahadır TAŞTEKİN
Bahadır TAŞTEKİN - 2 ay Önce

Sevgili Başkanım mükemmel bir anlatım serzenislerimizin eksikliği var ancak böyle bir platformda gerçekten katkı sağlayacak anlayış ve paylaşım için teşekkürler ediyorum.

Faruk BAŞKIR
Faruk BAŞKIR - 2 ay Önce

Ümraniyemizin tek eksik yönü Ümraniye'ye yakışır bir stat olmayışı . Bu yüzden gece maçı oynuyamıyoruz . Bazı maçları değişik statlarda oynama zorunluluğu olacak , belkide seyirci gidemiyecek .

Erol ZOR.
Erol ZOR. - 2 ay Önce

Kardeşim düşüncelerini destekliyorum. Toplumumuz önce sağlık için spor yapma alışkanlığını öğrenmesi lazım. Bu alışkanlık benimsenirse genç kuşaklarda sporda başarı gelecektir. Ümraniyemize başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER