banner32

Kaymakam Cengiz Ünsal’dan Veda Mesajı

Kaymakam Cengiz Ünsal Veda Mesajı Yayınladı.

Kaymakam Cengiz Ünsal’dan Veda Mesajı

Değerli Ümraniyeli hemşehrilerim;

İki yıldan bu yana görev yaptığım güzide ilçemiz Ümraniye’den Mülki İdare Amirleri atama kararnamesiyle Ankara’nın Sincan ilçesine atanmış bulunmaktayım.

“İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” düsturuyla görevde bulunduğum süre içerisinde; Ümraniye ortak paydasında iyi bir uyum ve işbirliği içerisinde Belediyemiz, Kamu Kurumlarımız, Muhtarlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımızla beraber siz değerli Ümraniyelilerin destekleriyle çok önemli ve güzel işlere hep birlikte imza attık.

İlçemizdeki görev sürem boyunca; bana verilen görevleri layıkıyla gerçekleştirmek ve istenilenin fazlasını yapmak için çok gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içerisinde tarafsız ve adil olarak Ümraniye’de yaşayan her vatandaşın Kaymakamı olarak hizmet etmeye azami gayret gösterdim.

Her zaman “Halka hizmet, hakka hizmettir” prensibi ile hareket ettim. Sizlerle sevindim ve sizlerle üzüldüm. Acılarınız acımız, mutluluklarınız mutluluğumuz oldu. Sevgi ve saygı içerisinde tüm vatandaşlarımıza Devletin kapısını sonuna kadar açık tuttum. Devletimizin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve güler yüzünü göstermeye çalıştım.

Görev yaptığım süre içerisinde, Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa bunun da hesabının bizden sorulacağı hissiyatı içerisinde oldum.

“İki günü bir olan ziyandadır” inancıyla Ümraniyemize ve siz değerli Ümraniyeli hemşehrilerime hizmet ettim. Atılan her bir adıma karşılık vermeye, uzatılan her eli tutmaya çalıştım. Görevim olsun ya da olmasın her konuda kendimi sizlerin yerine koyarak hizmet etmeye çalıştım. Her zaman mağdurun, mazlumun yanında olmayı onların derdi ile dertlenmeyi şiar edindim. Bana verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmenin huzuru ve bu güzel ilçenin gök kubbesinde, bütün vatandaşlarımızın gönüllerinde hoş bir sadâ bıraktığıma inanarak Ümraniye’den ayrılıyorum.

Ümraniye halkının şahsıma göstermiş olduğu sevgi, ilgi, teveccüh ve tayinimin çıkması nedeniyle vatandaşlarımızın üzüntüsünü gördükçe ben de hizmet süremin iki yılını burada geçirerek sizlerden biri, sizlerin bir parçası olduğuma inanıyorum. Ümraniye’de görev yapmaktan ve sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duydum. Ümraniye ve Ümraniyelilerin benim yanımda her zaman özel bir yeri olacaktır. Her ne kadar fiziki mekânlarımız farklı olsa da gönül birlikteliğimiz her zaman devam edecektir.

Görev yaptığım süre içerisinde bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm Devlet büyüklerimize, Valimiz Sayın Ali YERLİKAYA’ ya, Ümraniye Belediye Başkanımız İsmet YILDIRIM’a,  ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve çalışanlarına, Siyasi partilere, muhtarlarımıza, meslek odaları ve STK temsilcilerine, birlikte çalıştığım Kaymakamlıktaki bütün mesai arkadaşlarıma ve Ümraniyeli hemşehrilerime yürekten  teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; hizmetinde bulunmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğum siz değerli Ümraniyeli hemşehrilerime sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Sağlık ve mutlulukla kalın. Hakkınızı helal edin. Allah’a emanet olun.

Cengiz Ünsal
Ümraniye Kaymakamı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER