Muhtarlar Federasyonundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz'a Anlamlı Ziyaret

İstanbul’da faaliyet gösteren Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta ve Federasyon yöneticileri İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Şaban Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Muhtarlar Federasyonundan İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz'a Anlamlı Ziyaret

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette başta muhtarlık yasası olmak üzere, uyuşturucu ile mücadele gibi önemli konular ele alındı.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta başkanlığında gerçekleşen ziyarette; Altınşehir Mahalle Muhtarı ve Muhtarlar Federasyonu Teşkilat Başkanı Dursun Ali Yıldız, Şişli  Muhtarlar Derneği Başkanı ve İstanbul Muhtarlar Federasyonu Genel Sekreteri Bülent Abdullah Özen, Bayrampaşa Mahalle Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Selahattin Beyler, Fatih Mahalle Muhtarı Hüseyin Öztürk, Reşadiye Mahalle Muhtarı Erkan Akyılmaz ve Gazeteci Mahmut Boydak katıldı.

BAŞSAVCI ŞABAN YILMAZ MUHTARLARLA TEK TEK İLGİLENDİ

Ziyarette muhtarlar içerisinde bulunduğu tüm sorun ve isteklerini rahat bir şekilde anlatma imkanı buldu.

Muhtarlıklara gelen tebligatlar’dan, uyuşturucu ile mücadele ve muhtarlık yasasının gündeme getirildiği ziyarette Başsavcı Şaban Yılmaz, muhtarların ve muhtarlık makamının kamuoyunda önemli bir yeri olduğuna değinerek yeni muhtarlık yasasının bir an önce çıkarılmasına yönelik adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Başsavcı Yılmaz; “Muhtarlarımızın içerisinde bulunduğu konulara yardımcı olmak ve muhtarlarımızın kamuoyuna daha verimli hizmet vermelerini sağlamak için yargı olarak elimizden gelen gayreti  göstereceğiz” dedi.

 

UYUŞTURUCUYA EN AĞIR CEZA ÜLKEMIZDE VERİLİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz; “Uyuşturucu ile mücadeleden örnekler vermek  gerekirse dünya standartlarında ülkemiz en ağır cezayı vermektedir. Uyuşturucu kullananlara da satanlardan en ağır en fazla cezayı Türk yargısı vermektedir. Ancak bu konuda başta anne, baba olmak üzere eğitmenlerimize yöneticilerimize kanaat önderlerine mahalle muhtarlarımıza ve duyarlı  vatandaşlarımıza çok büyük görevler düşüyor. İnsanlarımız bu konuda çok daha duyarlı ve eğitici  olması gerekir. Aksi halde uyuşturucu ile mücadelede önemli mesafe alamayız” şeklinde konuştu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER