banner22

Mustafa Birol Kalyoncu’dan Koronayla Mücadele’de Anlamlı Çağrı  

Önceki dönem Ümraniye Esnaf Odası Başkan adayı olan İşadamı Mustafa Birol Kalyoncu önemli bir detayı kamuoyuyla paylaştı.

Mustafa Birol Kalyoncu’dan Koronayla Mücadele’de Anlamlı Çağrı  

Koronavirüs salgını bütün dünyayı etkilediği gibi, ülkemizide önemli ölçüde olumsuz etkiliyor.

Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere, toplumun farklı kesimlerinden yeni tedbir ve önlemlere ilişkin dikkat çeken uyarı ve çağrılar geliyor. Son olarak kamuoyuna önemli bir çağrıyı İşadamı Mustafa Birol Kalyoncu’dan geldi.  

Kalyoncu; ülkemizin zor günler geçirdiği bugünlerde gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Kalyoncu; “Ümraniye’nin merkezinde yer alan Ümraniye Esnaf Vakfı’na ait ve daha önce göz hastanesi olarak kullanan sağlık tesisi şuan kullanılmamaktadır. Bu atıl binanın Sağlık Bakanlığının emrine ivedi bir şekilde verilmesi gerekilmektedir. Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde devletimize ve milletimize yardımcı olmak birinci vazifemizdir” dedi.

“ÜMRANİYE’NİN MERKEZİNDEKİ HASTANE NEDEN ATIL DURUMDA KALSIN ?”

Ümraniye merkezinde esnafın parasıyla yapılan bu hastanenin, Ümraniye Esnaf Vakfı’na ait sağlık tesisi olduğunun altını çizen Kalyoncu; ”Şuanda boş ve atıl bir durumda olan bu binanın derhal ücretsiz bir şekilde Sağlık Bakanlığına verilmesini teklif ediyorum.  Bu hastane Ümraniye esnafının parasıyla yapıldı ve son yıllarda boş bırakılarak, atıl halde kaldı. Devletimiz, hastane açığını kapatmak için Şehir Hastanesi olarak planladığı Samandıra Kışlası’na Sahra Hastanesi inşaa etmek için çalışmalar başlattı. Ancak, Ümraniye’nin merkezinde esnafın parasıyla yapılan boş ve atıl haldeki bu binayı neden alıp kullanmasın. Elimizi taşın altına koymalıyız. Buradan sizlerin aracılığı ile Esnaf Vakfı yöneticilerimize sesleniyorum. Derhal girişimde bulunulmalı ve altyapılı bu bina zaman kaybedilmeden ücretsiz şekilde bakanlığın emrine verilmelidir. Esnaflarımızın da bizlere ilettiği talep dikkate alınmalı ve harekete geçilmelidir. Bu zor günde özveride bulunmayacaksak ne zaman birlik olacağız?” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER