banner32

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Yoğun Gündemle İstanbul da Toplandı

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı 2. Olağan Mütevelli Heyeti çeşitli kararların alındığı toplantı kurucu heyetin büyük çoğunluğunun katılımıyla İstanbul da gerçekleştirildi.

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı (RİDEVA) Yoğun Gündemle İstanbul da Toplandı

Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Vakfı 2. Olağan Mütevelli Heyeti çeşitli kararların alındığı toplantı kurucu heyetin büyük çoğunluğunun katılımıyla İstanbul da gerçekleştirildi.

Toplantıya, 27. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Vakıf Kurucu Başkanı Recep Albayrak, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuaip Birinci, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Rideva Başkan Yardımcısı İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr Kemal Memişoğlu, RİDEVA Başkan Yard RİDEF Genel Başkanı Hasan Başça, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr Ümit Şehirli, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Marmara Üniversitesi Senato Üyesi Prof. Dr Yusuf Yılmaz, RİDEVA Mütevelli Heyeti Üyesi Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Hızır Aslıyüksek, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Güngör Karaali ve CHP Rize İl Disiplin Kurulu Başkanı Abdullah Yıldız katıldı. 

Recep Albayrak Başkanlığında, Üsküdar’da gerçekleşen yoğun gündemli toplantıya siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı. RİDEF Başkanı Recep Albayrak'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda RİDEVA’nın Üsküdar Beylerbeyinde yeni yapacağı Eğitim Sosyal ve Kültür Merkezi binasının bir an önce başlatılması karara bağlandı.

Toplantıda günün önemi ve anlamını içeren bir konuşma yapan Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği (RİDEVA) Başkanı Recep Albayrak; “Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği (RİDEVA) her geçen gün çıtayı yükselterek emin adımlarla çalışmalarını sürdürüyor. Birbirinden tecrübeli 115 kurucu mütevelli heyetinden oluşan Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği (RİDEVA) Türkiye genelinde ve yurt dışında 6 Vakıf, 2 Federasyon, Avrupa Rizeliler Derneği, Rize Belediyesi,  Ticaret Borsası olmak üzere 51 adet kurumsal Derneği ile Türkiye genelinde ve yurt dışında Avrupa standartlarında faaliyet gösteren uluslararası düzeyde güçlü bir kuruluş olarak emin adımlarla çalışmalarını sürdürmektedir. İnşallah bugünde burada aldığımız kararla   birbirinden değerli büyüklerimizle almış olduğumuz kararla bu çatı altında mütevelli heyetimizle birlikte Eğitim Sosyal ve Kültür Merkezimizi hedeflediğimiz tarihten çok daha önce yapımına başlayarak faaliyete geçireceğimize inanıyorum. Emeği geçen herkese vakfımız ve şahsım adına gönülden teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2021, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER