SANCAKTEPE'Lİ KADINLARDAN DEPREMZEDELER İÇİN KERMES

Sancaktepe Belediyesi tarafından geliri depremzede vatandaşlarımıza bağışlanmak üzere 8 Mart Dünya kadınlar gününe özel kermes düzenlendi.

SANCAKTEPE'Lİ KADINLARDAN DEPREMZEDELER İÇİN KERMES

Sancaktepe Belediyesi Kadın Aile Merkezi Müdürlüğü tarafından Sancaktepe Belediyesi Fuaye alanında açılan kermeste, Kadın Aile Müdürlüğü bünyesindeki kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünler ile kadınların hazırladığı yiyecek ve içecekler satıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel Sancaktepe’li kadınların yapmış olduğu ele emeği göz nuru ürünlere vatandaşların ilgisi büyük oldu.

Kermeste elde edilecek gelirin Malatya Doğanşehir’de bulunan depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü “ Asrın felaketinin ardından 7’den 70’e tüm Sancaktepe olarak el birliği ile deprem bölgesine her türlü lojistik destepe ve yardım malzemelerini gönderiyoruz. Bunun yanında depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanacağız 500 konteynerlik yaşam alanımızın yapımının sonuna geldik. Bugün de 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Sancaktepe’li kadınlarımızın yaptığı ürünleri kermesimizde satışa sunduk. Buradan toplanan gelirler depremzede vatandaşlarımızın ihtiyacı için kullanılacak. İnsanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz. Tüm insan ve lojistik gücümüzü kullanarak deprem bölgesine yardım ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gençler’den de Depremzedelere Yararına Kermes

Sancaktepe Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Üniversite Kurulu’ndaki üniversiteli gençlerin organizasyonuyla 8-10 Mart tarihleri arasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde “Sancaktepe İyilik Günleri” kermesi düzenlendi.

Gençler kendi el emeği ürünleri getirerek kermeste satışa sundu. Kermesten gelecek gelirler deprem bölgesine yardım olarak değerlendirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER