Şehit Polis Abdullah Yasir Binici son yolculuğuna uğurlandı

Şanlıurfa'da silah kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine takibe alıp 'dur' ihtarında bulundukları otomobilden açılan ateş sonucu şehit olan Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici'nin cenaze namazı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami'sinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Polis Abdullah Yasir Binici son yolculuğuna uğurlandı

Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami'sinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Meclis Başkanvekili Celal Adan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, TSK 1. Ordu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni,  İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, çok sayıda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli personel, çok sayıda Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli personel; şehitin eşi, yakınları ve çok sayıda kişi cenaze namazına katıldı. Abdullah Yasir Binici'nin naaşı protokol tarafından omuzlara alındıktan sonra, tören Mangası tarafından cenaze aracına konuldu. Şehidin cenazesi Ümraniye Kocatepe Mezarlığı'nda defnedilmek üzere götürüldü. 

Şehit komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici için baba evinde helallik alındı Bakan Süleyman Soylu: "Dün arkadaşlar "bulacağız" diye yemin ettiler.

Bakan Süleyman Soylu: "Dün arkadaşlar "bulacağız" diye yemin ettiler. Buldular ve gereğini yerine getirdiler"

 Şanlıurfa'da polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçan otomobildeki şüphelinin, yaşanan takip sırasında açtığı ateş sonucu şehit olan komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici'nin cenazesi helallik için  Ümraniye'deki baba evine getirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de acılı aileyle bir araya geldi. Polisleri şehit eden şahsın ölü ele geçirilmesi hakkında konuşan Bakan Süleyman Soylu, "Dün arkadaşlar "bulacağız" diye yemin ettiler. Buldular ve gereğini yerine getirdiler. Arkadaşlar, "biz kanını yerde bırakmadık" diye babaya haber verdiler" dedi. 

Şanlıurfa'da geçtiğimiz Çarşamba günü yaşanan olayda, komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici ile polis memuru Cemal Bozkurt, silah kaçakçılığı yapıldığı bilgisi üzerine takibe alınan otomobile 'Dur' ihtarında bulundu. Ancak otomobilden yakın mesafeden tabancayla ateş açıldı. Saldırganlar kaçarken, Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici ile Polis memuru Cemal Bozkurt şehit oldu.

Komiser yardımcısı Binici ile polis memuru Bozkurt'u şehit eden Mehmet Aslan düzenlenen operasyonda ölü olarak ele geçirildi.

Evli ve 4 yaşında erkek çocuğu babası olan şehit komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici'nin cenazesi helallik alınmak üzere  Ümraniye' deki baba evine getirildi. Şehidin baba evine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da katılarak acılı aile ile bir araya geldi.

Şehit Binici için dualar ve Kur'an-ı Kerim okundu, helallik alındı. Şehidin acılı babası ise gözyaşı döktü.

Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Fatih Dönmez, "Rabbim şefaatinden bizi mahrum etmesin. Mekanları cennet olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin" dedi.

"Dün arkadaşlar "bulacağız" diye yemin ettiler. Buldular ve gereğini yerine getirdiler"

Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici ile oolis memuru Cemal Bozkurt'u şehit eden Mehmet Aslan'ın ölü olarak ele geçirilmesi hakkında konuşan Bakan Süleyman Soylu, "Allah rahmet eylesin. Büyük bir acı. Allah cennette buluşmayı nasip eylesin. Çok elim bir hadise oldu. Bizim kardeşlerimiz büyük bir kahramanlık gösterdiler. Fakat kalleş kurşunların hedefi oldular. Dün arkadaşlar "bulacağız" diye yemin ettiler. Buldular ve gereğini yerine getirdiler. Arkadaşlar, "biz kanını yerde bırakmadık" diye babaya haber verdiler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2022, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER