Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Sahur programında gazetecilerle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım gazetecilere Ümraniye'yi anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Tantavi Sosyal tesislerinde gerçekleşen sahur programında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan İsmet Yıldırım, "kentsel dönüşüm bizim önceliğimizdir. Ümraniye Belediyesi olarak çevre düzeni ve kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz. Her alanda daha iyi yaşanabilir bir Ümraniye oluşturmak için sorumluluğumuzun bilinci içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Toplantıda gazetecilere Ümraniye'nin coğrafi yapısını anlatan Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; "konum itibariyle Ümraniye İstanbul'un en büyük 5 ilçesi içerisinde yer almakta ve her geçen gün hız kesmeden daha da büyüyen gelişen bir ilçe konumundadır. Bir yerleşim yeri olmakla birlikte, birçok ilçeye nazaran zemini daha sağlam ilçeler arasında yer alan bir yerleşim yeridir. Ümraniye'nin % 65'ı yeni yapılan binalardan oluşmaktadır. İlçemizin sadece % 35'ı eski ve olası bir deprem göre risk oluşmaktadır. Belediye olarak en kısa süre içerisinde eski ve riskli binaları yenilemek için çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Hedefimiz en kısa sürede Ümraniye'mizin tüm mahallelerinde tüm eski ve hasarlı binaları yenilemek" dedi.

Başkan İsmet Yıldırım açıklamaların ardından  sahur programına katılan gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, göreve geldikten sonra Ümraniye Belediyesi nin yapmış olduğu hizmetleri anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER