banner22

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım Mimar ve Mühendislerin Sorunlarını Dinledi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım Ümraniye’de faaliyet gösteren mimar ve mühendislerin sorunlarını dinledi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım Mimar ve Mühendislerin Sorunlarını Dinledi

Ümraniye’nin deneyimli ve tanınmış en eski mimarlarından Kadir Güder öncülüğünde bir araya gelen Ümraniye’li mimarlar, Başkan İsmet Yıldırım’ı makamında ziyaret ederek içerisinde bulunduğu sorunları dile getirdi.

Başta imar sorunları olmak üzere, inşaat ruhsatlarında yaşanan sıkıntılar ve bürokratik sorunların masaya yatırıldığı görüşmede, mimarlar anlatma imkânı bulurken, işlemlerin hızlandırılması konusunda Başkan İsmet Yıldırım’dan yardım istediler. Öte yandan Belediye Başkan Yardımcısı Orkan Ağırbaş, mimar ve mühendislerin sorularını yanıtladı. 

Mimar Kadir Güder; “Çözüm Üretilmesi Noktasında Mimarlar ve Mühendisler Her Zaman Hazır”

Konuyla ilgili Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a bir sunum yapan Mimar Kadir Güder; “Ümraniye’de faaliyet gösteren mimarlar olarak amacımız bürokratik işlemleri hızlandırmaktır. Yanlış yapılmak istenen işlere mahal vermemek ve ülke olarak büyük bir ekonomik krizin eşiğinden geçtiğimiz bu zor günlerde inşaat sektöründe istihdam sağlanmalıdır. Çözüm üretilmesi konusunda mimarlar ve mühendisler her zaman hazır” şeklinde konuşan Kadir Güder, Mimar ve Mühendislerin inşaat sektörünün içerisinde bulunduğu tüm sorunlara bir an önce çözüm üretilmesini talep etti.

Başkan İsmet Yıldırım; “Mimarlarımızın Huzur ve Refahı İçin Her Türlü Gayreti Göstereceğiz”

Ortak akla ve birlikteliğe dikkat çeken Başkan Yıldırım; “Bir şehrin gelişiminde ortak akıl çok önemli. El ele vererek şehrimizi birlikte daha ileriye taşıyacağız” dedi.

Son derece samimi ve verimli geçen görüşmede Başkan İsmet Yıldırım; “Belediye olarak Ümraniye’mizin bazı mahallelerinde yaşanan imar sorunlarının çözüme kavuşturmak için her türlü gayreti gösteriyoruz. İmar konusunun her açıdan çok hassas bir konu. Bu konuda en büyük sorun İstanbul Büyükşehir Belediyesine düşüyor. Zaman zaman işler Büyükşehir Belediyesinde tıkanıyor,     ya da çok yavaş yürüyor. Öte yandan beş binlik planlar önümüzü tıkamaktadır. Belediye olarak Ümraniye’nin huzur ve refah Mimarlarımızın huzur ve refahı için her türlü gayreti göstereceğiz. Konu hassas bir konudur” şeklinde konuşan Başkan İsmet Yıldırım Mimarlarla tek tek ilgilendi.

Ümraniye’mizin hızlı ve emin adımlarla ilerlemesi adına ortak akla ve her kesimden fikre önem verdiklerini belirten Başkan İsmet Yıldırım; “Şehrimizi birlikte yönetme, şehrimizin dinamiklerinin fikirlerini ve önerilerini alma noktasında mimarlarımız ve mühendislerimizle buluşuyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantımızda bir mimar olarak meslektaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duydum. Bu toplantılarımızda farklı mesleklerden insanlarımızı dinleme imkânı buluyoruz. Bunu şehrimizi planlı, hızlı ve etkin gelişimi açısından çok önemli buluyoruz. Bu noktada mimarlarımızın da fikirleri bizim için çok önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER