banner32

Ümraniye Belediyesi 2022 Yılı Bütçesi Mecliste Kabul Edildi

Ümraniye Belediyesi 2022 Yılı Bütçesi, oy çokluğu ile kabul edilerek meclisten geçti.

Ümraniye Belediyesi 2022 Yılı Bütçesi Mecliste Kabul Edildi

Ümraniye Belediyesi’nin 2022 yılı Bütçe ve Performans programının görüşüldüğü belediye meclisi Ekim ayı toplantısı, Ümraniye Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Mucip Kopuz başkanlığında gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, toplantıda Ümraniye Belediyesi’nin Performans Programı ve Bütçe ile ilgili detaylı bir sunum yaptı. 

“Ülkemiz için hep birlikte çok çalışmalıyız.”

Bütçenin bir önceki yıla oranla %29,9 artış gösterdiğine değinerek konuşmaya başlayan Başkan Yıldırım, “2022 yılı; inşallah Türkiye için, Ümraniye için iyi bir yıl olur. Hepimiz aynı toprağın insanıyız. Ülkemiz için hep birlikte çok çalışmalıyız. Ümraniye’mizi daha yaşanılabilir ve daha tercih edilebilir bir ilçe yapmak için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Başkan Yıldırım’ın sunumunun ardından, 2022 Yılı Mali Bütçesi görüşülerek ele alındı. Meclise sunulan gelir ve gider bütçesi 850 milyon lira olarak belirlendi. 

Uzun süren görüşmelerin ardından yapılan oylamada ise, Ümraniye Belediyesi 2022 bütçesi 10 ret oyuna karşın, oy çokluğuyla kabul edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER