Ümraniye Belediyesi'nin Korona Virüsüne Karşı Topyekün Mücadelesi Sürüyor

Ümraniye Belediyesi, sokağa çıkma yasağı nedeniyle ihtiyaçlarını gideremeyen yaşlılar ve kronik hastalığı olan vatandaşlar için seferber oldu. İçişleri Bakanlığı talimatı ile ülke genelinde kurulan "65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu"nun çalışmaları kapsamında kurulan iletişim hatlarını arayan vatandaşlara evde hizmet veriliyor.

Ümraniye Belediyesi'nin Korona Virüsüne Karşı Topyekün Mücadelesi Sürüyor


VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU İLE İHTİYAÇLAR GİDERİLİYOR  

Yaşlıların hizmetkarı olduklarını vurgulayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Şuan olağanüstü hal durumundayız. Gerek İstanbul’da gerekse ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi dünya bu durumda. Biz tabi hem geleneklerimizden gelen hem de dinimizin bize emrettiği şekilde çalışmalarımızı devam ettirmemiz lazım. Yani şunu söylüyorum. Sizler 65 yaş üzeri büyüklerimizi evlerinde ziyaret etmek için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Onlar bizim için başlarımızın tacı. Bir tarafta batı medeniyetinin yaşlılara bakış hali, bir taraftan da Türkiye’deki bizim bakış açımız. Onlar bizim baş tacımız. Onun için anne ve babalarımıza nasıl ilgi ve alaka gösteriyorsak, o anlayışla tüm yaşlılarımıza özen göstermeliyiz ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Onlar tabi kimsesiz gibi görünseler de onların yanında sizler varsınız, bizler varız, devletimiz var. O sebeple onlara en iyi şekilde davranmalıyız” şeklinde konuştu.


DEZENFEKTE EDİLMİŞ 35 BİN KİTAP EVDE KALAN ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

Okulların koronavirüs salgını nedeniyle 30 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmesinin ardından harekete geçen Ümraniye Belediyesi, “Evde Kal Kitap Oku” sloganı ile yola çıkarak ortaokul ve lise öğrencileri için bir kampanya başlattı. Ümraniye’de evde kalan ortaokul ve lise öğrencilerinden talepte bulunanlara kitap dağıtılmaya başlandı. Bu kampanya için oluşturulan link üzerinden ve sosyal medyadan mesaj atan öğrencilere, Ümraniye Belediyesi’nin depolarında bulunan ve dezenfekte edilmiş 35 bin kitap, öğrencilerin evine kadar ulaştırıldı.


EVDE KALAN YÜZLERCE AİLENİN YEMEĞİNİ AŞEVİ KARŞILIYOR

Yıllardır kimsesiz ve ihtiyaç sahibi ailelere hizmet veren belediyeye ait aşevi, koronavirüs salgınının ardından yüzlerce ailenin evinde kalmasına katkıda bulundu. Aşevinde sabah saat 04.30 sıralarında başlayıp öğlen saatlerine kadar süren dağıtımlar ile ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.


TÜM CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTANLI SU İLE YIKANIYOR

Koronavirüs(Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında Ümraniye’de dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ümraniye’nin sokakları temizlik araçları ile sürekli yıkanırken, ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşları ise dezenfekte ürünleri ile ilaçlanıyor.


ZABITA DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs(Covid-19) tedbirleri kapsamında pazarlara yönelik yayınladığı genelgenin ardından Ümraniye’deki pazarlarda yeni tedbirleri uygulamaya başladı. Belediye ekipleri pazarların giriş ve çıkışlarını ayırarak tedbirlerini arttırırken, maskesiz gelen vatandaşlara da maske dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2020, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER