banner31

Ümraniye'de Her Alanda Değişim Yaşanıyor

Göreve geldiği günden bu yana yıldırım hızıyla değişim ve yenilik adımları atan, halka dokunan, gönülleri fetheden ve mütevazı kişiliği ile takdir edilen İsmet Yıldırım, Ümraniyelilerin geleceğe umutla bakmasına vesile oldu.

Ümraniye'de Her Alanda Değişim Yaşanıyor

ÇAKMAK SANAYİ SİTESİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK  

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; “Başta Çakmak Sanayi Sitesi olmak üzere, Ümraniye sınırları içerisinde yer alan benzeri yerlerde, kentsel dönüşüme önem vereceğiz” dedi.

Gazetemize önemli açıklamalar yapan Başkan İsmet Yıldırım, “Belediye olarak, Çakmak sanayi sitesine ve sanayi esnafımıza önem veriyoruz. Bilindiği üzere yaklaşık yarım asırdır zamanın şartlarına göre inşa edilen ve kurulduğu günden bugüne, binlerce insanımızın rızık kapısı olan Çakmak Sanayi Sitesi, günümüz şartlarında artık miladını doldurmuştur. Belediye olarak bunun bilincindeyiz. Bugünkü şartlarda ilçemizin tam orta kısmında kalan sanayi sitemiz, artık kentsel dönüşüme alınmalı. Sanayi içerisinde faaliyet gösteren esnaflarımızı üzmeden, kırıp dökmeden ve site içerisinde bulunan sanayi yöneticilerimizle konuyu istişare ederek kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Amacımız Ümraniye’yi daha güzel bir çevre düzenine kavuşturarak, eski binaları deprem yönetmenliğine göre yenileyebilmektir. İlçemizi, çarpık yapılardan kurtarmak, ilçemize yeni bir vizyon kazandırmak ve ilçemizin çehresini değiştirmek istiyoruz. Tabi ki konusunu ettiğimiz bu projeler oldukça ciddi ve zaman alıcı projeler. Er ya da geç, Ümraniye için önem arz eden, ilçe halkına daha fazla katma değer katan projeleri geliştirmek ve sanayi sitesi içerisinde faaliyet gösteren esnaflarımızı ve yöneticilerimizin gönlünü alarak, kendilerine daha güzel yarınlar hazırlamak için yeni projeleri hayata geçirmek istiyoruz.” Şeklinde konuştu.  

KÜLTÜR VE SANATIN ADRESİ ÜMRANİYE OLDU

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın en çok önem arz ettiği alanların başında kültür-sanat faaliyetleri geliyor.

Yıldırım; “Şehirlerin imarından ve yatırımlarından sorumlu olan belediyelerin, vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için yol, tretuvar, park, bahçe, spor alanları, eğitim ve sağlık üniteleri yapma görevleri yanında vatandaşların hayatını anlamlandırmak için kültürel faaliyetlere de önem vermesi gerektiğini her alanda ifade ediyorum. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak her an her dakika kültür programlarını icra etmeye devam ediyoruz. Çünkü bu programları zaman içerisinde, hem çoğaltmayı hem de zenginleştirme konusunda özel bir gayret içerisindeyiz. Bildiğiniz gibi Ümraniyeli vatandaşlarımız Anadolu’muzun her bir köşesinden ve bölgesinden gelerek Ümraniyeli olmuşlar. Bizim kültür sanat programlarımızın önemli bir amacı da farklı bölgelerden gelen insanlar arasında var olan farklı anlayışlar arasında köprüler kurmak, birlikte var olmalarını sağlayacak mekanizmalar ve ortamlar geliştirmektir. Programlarımızı yakından incelediğinizde bunları göreceksiniz” dedi.

MİLLET BAHÇESİ ÜMRANİYELİLERİN GÖZDESİ OLDU

Vatandaşların aileleriyle birlikte hoşça zaman geçireceği Ümraniye Millet Bahçesi, doğal bitki örtüsü ve tabiata hiçbir zarar verilmeden inşa edilerek yeşilin en doğal hâliyle hizmete sunuldu. Bu kapsamda çevre ve hava kirliliğine geçit vermeyen Ümraniye Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Millet Bahçesi’nde vatandaşlara doğalgazlı mangallarda barbekü yapabilmenin ayrıcalığını yaşıyor.

EN ULAŞILABİLİR BAŞKAN OLDU

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; randevu talebinde bulunan vatandaşlarla, Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Başkan İsmet Yıldırım, her fırsatta halkın içinde olmaya özen gösteriyor. Her Perşembe olduğu gibi bugün de belediye binasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yıldırım, vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm için gerekli talimatları verdi.

FESTİVALLER ŞEHRİ ÜMRANİYE

Yaz eğlencesinden, aile şenliğine, mahalle şenliklerinden sahne gösterilerine kadar geçtiğimiz aylarda önemli festivallere imza atan Ümraniye Belediyesi festivaller şehri olarak anılmaya başlandı. İstanbul’un dört bir yanından gelen otomobil tutkunlarını akın ettiği Ümraniye drift festivali ve uçurtma şenliğinin yanı sıra Ümraniye 1. Kitap Fuarı Anadolu yakasının en büyük kitap fuarı unvanını aldı.

Öte yandan Ümraniye Belediyesi’nin son etkinliği aileler ve çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Bu yıl ilk kez düzenlenen Ümraniye 1. Kar Festivali’ne vatandaşlar, hafta içi olduğu kadar hafta sonu da yoğun ilgi gösterdi. Aileleri ile birlikte Santral etkinlik alanına gelen çocuklar, gün boyunca unutulmaz anlar yaşadı. Kar kaydırağına binen çocuklar doyasıya eğlenirken, bu eğlenceye anne ve babaların da ortak olduğu görüldü. Buz pistinde paten kayan çocukların eğlenceleri ise görülmeye değerdi. Kar havuzu ise gün boyunca kartopu oynayan ve kardan adam yapan çocukları ağırladı. Öte yandan hafta sonları için etkinlik alanına şişme oyun grubu da çocuklardan büyük ilgi gördü. Tüm bu eğlencelerin yanında, festival alanındaki etkinlikler konser ve illüzyon gösterileri ile gün boyunca sürdü.

GENÇLER İÇİN SPORTİF YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Ümraniye Belediyesi olarak sportif yatırımlardan biri olan kapalı yüzme havuzu ve spor merkezini hizmete açtıklarını belirten Başkan Yıldırım, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar daha tercih edilebilir bir Ümraniye için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle ilçemize eğitime, kültüre ve sportif faaliyetlere çok önem veriyoruz. Halka dokunan pozitif katkılar sunan projeler üretiyoruz. Halkımızın refah seviyesini yükselterek kaliteli hizmet anlayışı ile geçmişten aldığımız tecrübelerle bunları ilçemize yansıtmaya çalışıyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız spor merkezimizi sizlerle birlikte halkımızın hizmetine sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Umut ediyorum ki bu tesisimiz özellikle genç kardeşlerimizin gelişimine büyük katkı sağlayacak, inşallah tüm vatandaşlarımız tesisimizde hoş vakit geçirerek spor yapma alışkanlıklarını kazanacaklardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER