Ümraniye'de şehit ve gazi aileleri ağırlandı

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ile birlikte ilçede bulunan şehit aileleri ile gazileri yemekte ağırladı.

Ümraniye'de şehit ve gazi aileleri ağırlandı

Ümraniye Nikah Salonu'nda gerçekleştirilen yemeğe katılım oldukça yoğun oldu. Şehit aileleri ve gazilerle birlikte yemek yiyen Başkan Yıldırım ile Kaymakan Cengiz Ünsal bol bol sohbet etti.


 

"Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal; "Sayın Belediye Başkanım, Aziz şehitlerimizin muhterem yakınları, değerli gazilerimiz,Kıymetli konuklar;sözlerime başlamadan önce sizleri en içten dileklerimle,sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında; 15 Temmuz Şehitlerimizin kıymetli aileleri ve gazilerimiz için düzenlemiş olduğumuz program için bir arada bulunmaktayız.Hepiniz hoş geldiniz.


 

15 Temmuz 2016,FETÖ terör örgütüne mensup hainlerce;ülkemizin, milli irademizin, demokrasimizin, hülasa istikbalimizin yok edilmek istendiği kara bir gün olarak tarihte yerini almış, bu kara günde, ülkemizin savunması ve terörle mücadelesi için Aziz Milletimizin alın teriyle alınan silahlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli üniforması altında gizlenen hainler tarafından Milletimizin üzerine doğrultulmuştur. Bin yıldır yurt edindiğimiz Anadolu’da varlığımızı kabul edemeyen, buldukları her fırsatta kin ve nefretle üzerimize saldıran ezeli düşmanlarımız Haçlı Seferlerinden Sevr’e uzanan planlarıyla Müslüman Türk kimliğimizi yok etme hülyalarından bir an olsun vazgeçmemişler ve son olarak 15 Temmuz’da harekete geçirdikleri menfur senaryo ile tarihin her safhasında mazlum milletlerin umudu olan Necip Türk Milletinin bağımsızlığına bir kez daha kast etmişlerdir."

"Cenâb-ı Allah ‘a sonsuz şükürler olsun ki; Aziz Milletimiz, Kahraman Ceddinin Çanakkale Savaşında, İstiklâl Harbinde olduğu gibi tek yürek olarak kutlu bir kıyama kalkmış, darbe müteşebbisi hıyanet çetesinin karşısına adeta bir kale misali dikilmiş, metanet ve cesaretle sevk ve idare edilen emniyet ve güvenlik güçlerimizle el ele vererek, tankların altına yatarak, mert sinesini kurşunlara siper ederek Milli İradesine, Vatanına, Bayrağına ve Devletine sahip çıkmıştır. Ne mutlu bizlere ki böyle asil ve âlicenap bir milletin mensuplarıyız. Asla unutulmamalıdır ki, bu güzel yurdun, bu Necip Milletin terör örgütlerinin insafına terk edilecek bir tek evladı yoktur. Her türlü desise ile vatandaşlarımızın kutsal duygularını istismar ederek kendi lehine imkân ve insan devşiren FETÖ terör örgütü ve benzeri şer odaklarına karşı Devletimizin tüm imkânlarıyla mücadele edilmektedir ve edilmeye devam edilecektir."

"İnanıyorum ki; Aziz Türk Milleti, Türkiye’nin bekasını hedef alan her türlü saldırıya karşı, milli ve manevi değerlerine her zamankinden daha fazla azim ve kararlılıkla sahip çıkacak, Ulubatlı Hasan’dan Ömer HALİSDEMİR’e kadar bu mukaddesat uğrunda can veren;Erol ince, Köksal Karmil, Askeri Çoban, İbrahim Yılmaz, Onur Kılıç, Lokman Oktay, Mustafa Kaymakçı, Mahmut Coşkunsu, Sevgi Yeşilyurt ve tüm Şehitlerimizin emanetini layıkıyla koruyacak, 15 Temmuz Diriliş Ruhunu tüm benliğinde yaşatmaya devam edecektir.                    Milletimizin birlik ve beraberliği devletimizin ve demokrasimizin bekasına yönelik olan bu hain darbe girişimi bu toprakların çocuklarının omuzlarına yeni bir vazife yüklemiş, bu vazifenin gereğini yerine getiren vatan evlatları bu uğurda şehit ve gazi olarak büyük bir şerefin sahibi olmuşlardır.Cenab-ı Allah Bakara Suresi’nde  “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz.” diye buyuruyor.Şehit yakınları ve gaziler olarak sizler bu onuru gururla taşıyacak gelecek nesiller de sizleri şükran ve minnet duygularıyla daima yad edeceklerdir."                                                      

"Bin yıldır huzur içinde hür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda aldığımız her nefesi Aziz şehit ve gazilerimize borçluyuz. Vatanı için gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimizin yadigarlarının ve gazilerimizin gönül huzuru içinde, refah içinde, hiç kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirmeleri bizim en başta gelen görevlerimizden biridir. Bizler devlet olarak,millet olarak sizlere minnettarız.Sizlerin istek ve talepleri bizim için birer emirdir.Her zaman devletimizin tüm imkanlarıyla yanınızdayız.
Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz hain darbe girişimi sürecinde canlarını feda ederek şehadet mertebesine vasıl olan tüm kamu görevlilerimize, vatandaşlarımıza ve maziden günümüze topraklarımızın hamurunu kanlarıyla yoğuran bütün Kahraman Şehitlerimize  Cenab-ı Allah’tan rahmet, Şanlı Gazilerimize sağlıklı bir ömür, başımızın tacı siz Şehit Ailelerimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun." şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER