Ümraniye'de Yıldırım Hızıyla Değişim Devam Ediyor

​​​​​​​Göreve geldiği günden bu yana yıldırım hızıyla değişim ve yenilik adımları atan, halka dokunan, gönülleri fetheden ve mütevazı kişiliği ile takdir edilen İsmet Yıldırım, 6 aylık performansı ile Ümraniyelilerin geleceğe umutla bakmasına vesile oldu. Hakkın ve halkın rızasını ön planda tutan, sözde değil özde hizmet anlayışı ile hareket eden Yıldırım, başarılarıyla adından daha çok söz ettirmeye devam edecek.

Ümraniye'de Yıldırım Hızıyla Değişim Devam Ediyor

Türkiye’nin İlk Doğa Dostu Millet Bahçesi Hizmete Açıldı

Vatandaşların aileleriyle birlikte hoşça zaman geçireceği Ümraniye Millet Bahçesi, doğal bitki örtüsü ve tabiata hiçbir zarar verilmeden inşa edilerek yeşilin en doğal hâliyle hizmete sunuldu. Bu kapsamda çevre ve hava kirliliğine geçit vermeyen Ümraniye Belediyesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Millet Bahçesi’nde vatandaşlara doğalgazlı mangallarda barbekü yapabilmenin ayrıcalığını yaşatacak.

Ulaşılabilir Belediye Ulaşılabilir Başkan

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; randevu talebinde bulunan vatandaşlarla, Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Başkan İsmet Yıldırım, her fırsatta halkın içinde olmaya özen gösteriyor. Her Perşembe olduğu gibi bugün de belediye binasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yıldırım, vatandaşların sıkıntılarını dinleyerek çözüm için gerekli talimatları verdi.

Üniversite Hazırlık Kursları Eğitimlere Başladı

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen üniversite hazırlık kurslarında eğitim başladı. Sınava hazırlık çalışmalar Cemil Meriç Gençlik, Kültür ve Eğitim Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Üniversite sınavları bir gencin eğitim hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. İyi bir geleceğe sahip olmanın yolu iyi bir üniversite eğitimi almaktan geçer. Ümraniye Belediyesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için kurs programı düzenliyor. Kültür İşleri Müdürlüğü uhdesinde düzenlenen, 528 öğrencinin eğitim aldığı kurslarda uzman öğretmenler tarafından; edebiyat, matematik, geometri, tarih, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji dersleri veriliyor.

Bilge Çocuk (Üstün Yetenekli) Eğitimleri Yakında Başlıyor

Ümraniye Belediyesinin, daha mutlu ve daha başarılı çocuklar yetiştirmek için hayata geçirdiği Bilge Çocuk (Üstün Yetenekli) Eğitimleri dikkatleri üzerine çekiyor. Üstün yetenekli çocuklar, okul dışındaki zamanlarını bu eğitimler sayesinde çok daha verimli ve kaliteli geçiriyor.

Ümraniye Belediyesinin marka hâline gelen çalışmalarından biri olan Bilge Çocuk (Üstün Yetenekli) Eğitim Projesi bu yıl da çalışmalarına devam edecek. Projeye kabul edilecek olan üstün zekâlı çocuklar, Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Ümraniye Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından, devlet okullarından duyuru yoluyla tespit ediliyor. Özel bir çalışma olan Bilge Çocuk (Üstün Yetenekli) Eğitim Projesi’nde 2, 3, 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerine, alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan müfredat ile eğitimler veriliyor.

Festivallere Ümraniye Halkından Büyük İlgi

Ümraniye Belediyesi İstanbul’un dört bir yanından gelen otomobil tutkunlarını Ümraniye Drift Festivali’nde buluşturdu. Binlerce Ümraniyelinin akın ettiği drift festivalinin yanı sıra uçurtma şenliği halkın yoğun katılımı ile gerçekleşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER