Ümraniye Huzur Toplantısını Gerçekleştirdi  

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Ümraniye halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen Huzur Toplantısı Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nikâh Sarayı’nda gerçekleşti.

Ümraniye Huzur Toplantısını Gerçekleştirdi  

Gerçekleştirilen huzur toplantısına başta mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri olmak üzere,  siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.


 

Ümraniye ilçe Emniyet Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu, huzur toplantısında sorunlar masaya yatırıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, toplantı Emniyet Müdürü  Murat Çakırın açılış konuşması ile başladı. Çakır; “konuşmasında Ümraniye bilindiği üzere büyük bir ilçedir. İlçemizde meydana gelen tüm olumsuz olaylarda, eskiye oranla büyük bir azalma görülmektedir.  Başta hırsızlık ve uyuşturucu olmak üzere, her alanda yaşanan olumsuz yaratan olaylar, polisimizin, mahalle muhtarlarımızın ve akil insanların ortak çalışması sonuncunda ciddi derecede azalma göstermiştir. Ben buradan devlet büyüklerimize, birlikte çalışmış olduğumuz Emniyet mensuplarımıza, Sayın Kaymakamamıza, çalışmalarımızda bizlere imkân sağlayan belediyemize, mahallelerimizin sorumluluğunu üstlenen fedakâr muhtarlarımıza ve emeği geçen gönüllü vatandaşlarımıza katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.”  dedi.

Toplantıda Ümraniye Belediyesini temsilen katılan Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’de yaptığı konuşmada; “ilçemizin huzuru bizim için her şeyden önemlidir. Huzurun olmadığı güvenin olmadığı bir yerde hiç bir görev yeterince yapılamaz bu nedenle belediye olarak her konuda emniyetimizin yanındayız. İnsanlarımızın huzur ve refahı için her türlü fedakârlığa hazırız” dedi.

Günün önem ve anlamını içeren bir konuşma yapan Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu;  “ilçemizin mülkü amiri olarak yedi yirmi dört milletimizin hizmetindeyiz.  Bilindiği üzere ilçemiz İstanbul’un en fazla göç alan ve en büyük ilçeleri içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle gerek asayiş konularında, gerekse ufak çaplı olumsuzluklar yaşanabilmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışan kolluk kuvvetlerimizin,  her konuda olaylara hâkim olduğunu görmekteyiz. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayarak, huzur toplantısına katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ederim.”  Şeklinde konuştu.

Daha sora söz alan mahalle muhtarları, mahallelerde yaşanan tüm olumsuzluları teker teker dile getirerek, yaşanan sorunların, biran an önce giderilmesini ve önlem alınmasını istediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER