Ümraniye’de Karadeniz Rüzgarı Esti

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 gün sürecek olan Yöresel Günler Festivalde Karadeniz rüzgarı esti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tek tek stantları dolaşarak vatandaşlara kendi elleriyle ikramda bulundu.

Ümraniye’de Karadeniz Rüzgarı Esti

Ümraniye Santralda Eski Belediye binası meydanında gerçekleşen yöresel günler festivaline binlerce insan katıldı. Yaklaşık 20 gün sürecek olan yöresel günler festivaline Rizeliler yoğun ilgi gösterdi.

Ümraniye Rizeliler Derneği Başkanı Necmettin Birinci’nin açılış konuşmasıyla başlayan yöresel günler festivaline siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldı. 

Festivale Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoglu, iş insanı Mahmut Ekşi, İstanbul Rizeliler Konfederasyonu Başkanı  Recep Albayrak, Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek olmak üzere siyaset ve iş Dünyasından çok sayıda davetli katıldı. 

Oldukça yoğun bir kalabalığın katıldığı yöresel günler festivalinde, Karadenizli sanatçıların seslendirdiği yöreye has müzikler eşliğinde davetliler gönüllerince eğlendi. 

Gecede Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu olmak üzere coşkulu kalabalıkla günün önem ve anlamını içeren birer konuşma gerçekleştirdi.


Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER