banner37

Ümraniyelilerin Nefes Alacağı Meydana Gölge Düştü

Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan Meydan porojesi üzerinde değişiklik yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı plana Ümraniyeliler büyük tepki gösteriyor.

Ümraniyelilerin Nefes Alacağı Meydana Gölge Düştü

Mimar Kadir Güder; "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanında değişiklik yaparak meydan üzerine altı adet büfe inşa etti. Ümraniyelilerin nefes almasını engelleyip meydanı ticari ranta çevirdiği gibi, 15 Temmuz Şehitler Meydanı üzerine gölge düşürdü" dedi. 

Mimar Kadir Güder; "Meydan Ümraniye'ye Yakışmadı" 

Mimar Kadir Güder; "Böyle bir meydanın Ümraniye'ye kabul edilmesinin mümkün olmayacağını defalarca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğluna, İl Başkanı Canan Kaftancıogluna ve CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı olmak üzere tüm siyasi parti temsilcilerine ileterek konunun önemini arz ettim. Burasının ticari ranta çevrilmesinin sakıncalarını defalarca kendilerine anlattım. Ancak hiç bir kurumdan ne bir geri dönüş ne de olumlu bir yanıt alamadım. Ayrıca konuyu Ümraniye Belediye Başkanımız Sayın İsmet Yıldırım Bey ile iştişare ederek bu konuda kamoyundaki yaşanan rahatsızlığı kendisinede ilettim. Ancak Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım bu konuda yetkinin İstanbul Büyükşehir  Belediyesinde olduğunu belirterek bu konudan kendilerinin de ciddi şekilde rahatsız olduklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi bizim yaptığımız projede değişiklik yaparak bu büfeleri yaptı dedi. Bu şekilde fazla büfe  yapılması kesinlikle amacına uygun değildir. Bu konuda Ümraniye de yaşayan herkesin yardımına ihtiyacı olduğunu vurguladı. 

Ümraniye'nin tanınmış isimlerinden Mimar Kadir Güder; "sonuna kadar konunun takipçisiyiz. 15 Temmuz Ümraniye Şehitler  Meydanının adına yakışır şekilde yapılmasını istiyoruz ve kesinlikle ranta çevrilmesine izin vermeyeceğiz. Meydanın eski hali daha iyiydi. Bu  meydanda okul vardı. İgdaş binası vardı. Her iki kurumda ilçenin temel ihtiyacını  karşılıyordu. Ümraniyeye önemli hizmet veren kurumlardı. Madem buraya büfe yapılacaktı, yüzlerce ögrenciye hizmet veren Ümraniyenin güzide eğitim kurumları arasında yer alan okulumuz ve İgdaş binası neden yıkıldı. Çünkü Ümraniyeye Halkının  nefes alacağı bir Meydana ihtiyacı vardı. Ümraniyeye 15 Temmuz Şehitler Meydanını ranta çevirmek kabul edilemez, bu yanlıştan bir an önce vazgeçilmeli" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2022, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER