Üsküdar Rizeliler Yardım Elini Uzattı

Kısa adı RİDEF olan ve bölgenin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Üsküdar Rizeliler Derneği, Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine Yardım elini uzattı

Üsküdar Rizeliler Yardım Elini Uzattı

Üsküdar Rizeliler Derneği (RİDEF) başta Üsküdar Belediyesi olmak üzere bölgede faaliyet gösteren STK4lar ile koordineli bir çalışma yürütüyor. Dernek yetkilileri yaptıkları saha çalışmaları neticesinde ihtiyaç sahibi aileleri tek tek belirleyip yardım kolilerinin dağıtımı gerçekleştiriyorlar. Üsküdar Rizeliler Derneği’nin yaptığı çalışma Üsküdar’ın tüm mahallelerini kapsamaktadır.

“DAHA FAZLASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Konuyla ilgili gazetemize kısa bir açıklama yapan Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek; “Bilindiği üzere Kovit-19 nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi, ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Böylesine hassas bir dönemde STK’lar olarak kayıtsız kalamayız. Elimizden geldiğince bu süreçte ihtiyaç sahiplerine ulaşıp daha fazla yardım etmek için çaba gösteriyoruz” dedi.

Üsküdar Rizeliler Derneği başkanı ve iş insanı Hasan Tek; “Dernek olarak yardım kolilerini sadece hemşerilerimize değil, ihtiyaç sahibi olarak tespit etmiş olduğumuz her aileye yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda şimdiye kadar 500 koli dağıttık. Bunu daha da çoğaltmak istiyoruz” dedi.

Hasan Tek ayrıca; “Ramazan Ayı boyunca, maddi-manevi emek veren hayırsever hemşerilerimize, Dernek yöneticilerimize, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e ve emeği geçen tüm duyarlı yardımseverlere, derneğimiz ve şahsım adına teşekkür ederim. Dernek olacak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza, yardımlarımız kesintisiz olarak devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER