Yazar Nehir Hareli’nin Yeni Kitabı Devin Okurlarıyla Buluştu

Yazar Nehir Hareli, gazetemize kaleme aldığı iki kitabının sürecini anlattı.

Yazar Nehir Hareli’nin Yeni Kitabı Devin Okurlarıyla Buluştu

Hareli; “Birinci kitap, p.i.d. benim ilk ve toy olduğum zamanlarda yazdığım bir kitap, hatalarım fazla ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bu kitapta psikolojik bilgilere yer vermek istedim daha çok. Ve sıkıcı olmaması adına bir hikâye ile birleştirdim.”

İkinci kitabı olan Devin eserinde hatalarını düzeltmeye çalıştığını ifade eden Hareli; “Daha çok akıcı olmasına özen gösteriyorum, birinci kitabımdan farklı olarak dram, aşk ve entrika konularını işledim. Bu konuları sevenlerin günümüzde daha çok ihtiyacı olan bir kitap olduğunu düşünüyorum.” Şeklinde konuştu. 
 

Hareli; “Hakkâri Şemdinli'nin bir köyünde doğdum ve bazı sebeplerden dolayı 18 yaşında memeleketimden ayrıldım. Okul hayatımda sürekli tiyatro ve koroda görev alırdım, oyunlar düzenlerdik. Liseyi bitirdikten sonra bir çok işte çalıştım ve bir çok şehir gezdim. Ardından İstanbul'a gelip oyunculuk ile ilgili hayallerimi gerçekleştirmek istedim. Fakat o sıra evliliğe hazırlanmıştım ve buna ara vermek zorunda kaldım. Çocuklar doğduktan sonra kitap yazmaya başladım ve devamı da geldi, bu süre zarfında oyunculuk ve tiyatro ile ilgili bir çok fırsatı kaçırdım ama boşandıktan sonra ajanslarla tekrar çalışmaya başladım. Şimdi hem kitap yazıp hem de oyunculuk ile ilgili ileriye adım atmak amacım. P.i.d. adlı kitabımda psikolojik insan deneyleri yapan ve kızını kurtarmaya çalışan bir doktor ile, kızına aşık olan bir adamın yaşadıkları işleniyor.  Tilki kitap yayın evi ile anlaşma yapmıştım bu kitap için” dedi. 

Hareli; “Devin adlı kitabımda, birbirine aşık ama daha önce çok görmediğimiz bir engelle karşılaşan iki kişinin hayatını göz önüne aldım daha çok. Fakat birbirlerini bırakmamaya kararlı durdukları kadar da ilginç olaylara ev sahipliği yapıyor kahramanlarımız. “Devin adlı kitabım için Ritim sanat yayınları ile anlaşma yaptım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2023, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER