Yeşilay Çekmeköy Şubesi, bölgenin basın mensuplarına uyguladığı projeleri anlattı

Millî mücadele yıllarında kurulan ve bu toprakları korumak için faaliyet yürüten Yeşilay 103 yıldır insan sağlığı, insanlık onuru için mücadelesini sürdüren Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisidir.

Yeşilay Çekmeköy Şubesi, bölgenin basın mensuplarına uyguladığı projeleri anlattı

 Yeşilay Çekmeköy Şubesi Başkanı Suna Gönüllü Uzunoğlu’nun öncülüğünde basın mensupları ile bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar ve projelerden bahsetti.

Çekmeköylü vatandaşları bilinçlendirmek için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Yeşilay Çekmeköy Şubesi Başkanı Suna Gönüllü Uzunoğlu, “Yönetim ve gönüllü kadromuzla sürekli sahalardayız. Özellikle okullara yönelik projelerimizle bağımlılıkla mücadele konusunda öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bilinçlendiriyoruz” dedi.

YEŞİLAY ÇEKMEKÖY ŞUBESİ OLARAK UYGULADIĞI PROJELER:

  •         Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Yetişkin Eğitim Programı
  •         Şu anda 5 ana başlıkta devam eden mücadele alanlarımız Tütün – Alkol – Uyuşturucu – Kumar- Teknoloji Bağımlılığıdır
  •         Benim Kulübüm Yeşilay (BKY)

– Projenin Genel Amacı: Bağımlılık yaşının ilkokul seviyelerine düşmesini engellemek ve öğrencilerin bilinçlenmelerini sağlamak.

– Projenin Özel Amaçları:

– Öğrenciler nezdinde Yeşilay’ın tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmak, Yeşilaycılık mesajlarını ve gönüllülüğünü yaygınlaştırmak,

– Önleme çalışmalarında akran eğitim metodunu işlevsel bir araç haline getirmek ve öğrencilere doğru rol modeller sunmak

– Öğrencilerde özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek ve yeni ilgi alanları oluşturmak.

– Beklenen Sonuçlar: Çocukların Yeşilay sempatisi kazanmaları,

  •         Yeşilay Elçileri Projesi:

Toplumumuzda kadim bir gelenek ahilikten gelen esnaflarımız bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı arttırmak üzere hayata geçmiştir.

Projenin Amacı:

Proje, esnaflarımızın uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini arttırmayı ve onlar vasıtasıyla yerel alanda toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçlamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2024, 22:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER