Yozgatlılar Kaz Gecesinde Buluştu

Yozgatlılar, Bozok Dernekler Federasyonunun düzenlediği kaz gecesinde buluştu

Yozgatlılar Kaz Gecesinde Buluştu

Bağcılar Belediyesi Kültür merkezinde gerçekleşen 3. Sürmeli gecesine Yozgatlılar yoğun ilgi gösterdi.

Hamdi Kurtoğlunun Başkanlığında düzenlenen geceye Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Yozgat Konfederasyonu Başkanı Mehmet Deniz, Federasyon Başkanları işadamları, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı olmak üzere siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Gecede eski Bakan Lütfullah Kayalar, Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı,Yozgat Konfederasyonu Başkanı Mehmet Deniz günün önem ve anlamını içeren birer kokuşma yaptı. Geçenin sonunda davetliler, Yozgat’ın sevilen sanatçısı Mustafa Tatlitürk’ün türküleriyle gönüllerince eğlendi.

Yozgat Konfederasyonu Başkanı Mehmet Deniz; “geleneklerimizi, göreneklerimizi, arkadaşlığımızı, kardeşliğimizi her zaman yaşatacağız. Hemşehri dernekleri acı günde, tatlı günde hemşehrilerinin bir arada olmalarını, dayanışmalarını sağlayan kuruluşlardır. Bu ülkenin birliğinin, bütünlüğünün korunmasında, cumhuriyetimizin değerlerinin yaşatılmasında hemşehri derneklerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de göreve geldiğim günden itibaren elimden geldiğince derneklere sahip çıktık, destek olduk, olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu

Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, kültürel mirasların yaşatılması için yapılan tüm etkinleri önemsediğini dile getirerek;  “Yozgatlı hemşerilerimizle İstanbul’da sık sık bir araya geliyoruz. Yozgatlı hemşerilerimiz de İstanbul’umuza değer katmaktadır.“ dedi.  

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner18