banner34

Mimar Kadir Güder Sert Konuştu

Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nın aslına uygun olarak yapılması için mücadele eden Mimar Kadir Güder bu sefer sert konuştu.

Mimar Kadir Güder Sert Konuştu

Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nın aslına uygun olarak yapılması için mücadele eden Mimar Kadir Güder bu sefer sert konuştu.

Konuyla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Mimar Kadir Güder maalesef Ümraniyelilerin nefes alması büyük ümitlerle inşa edilen Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin vurdumduymazlığı yüzünden çıkmaza sürüklendiği belirtti.  Mimar Kadir Güder, yaptığı açıklamada; ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanını itibarsızlaştırmak ve rant uğruna resmen Ümraniye'nin kalbine hançer sokuyor. Böyle bir Ümraniye Meydanı olamaz. Büyükşehir Belediyesi resmen yeşil alanı katledip Ümraniye'ye meydan değil rant alanı inşa ediyor.’ dedi.

İmamoğlu Vurdum Duymaz

Kadir Güder, ‘Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vurdumduymaz. Ümraniye'nin yapısını iyi bilen bir Mimar olarak bu konuyu defalarca Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na attım. Ümraniye halkının buradan başka nefes alacak bir meydanı yok. Konum olarak Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı Ümraniye'nin en merkezi bir yer olduğu gibi günlük ortalama 10 binlerce kişinin geçtiği bir yerdir. Ümraniye Belediyesi bu meydanı oluşturmak için buradan İGDAŞ binasını ve Ümraniye'nin en eski en bilenmiş bir eğitim kurumunu yıkıp büyük ekonomik bedeller ödeyerek, Ümraniye’nin nefes almasını sağlamak için bu meydanı oluşturmuştur.  Rant, Büyükşehir Belediyesi ise göreve gelir gelmez Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanını resmen itibarsızlaştırmak ve Ümraniye'nin nefes almasını engellemek için yeşil alan yerine 6 adet büfe inşa ederek resmen ihanet etmiştir. Ümraniye'nin bağrına hançer saplamıştır.

İmamoğlu, 1 milyon Ümraniyelinin Sesine Kulak Tıkadı

Defalarca Ümraniye Meydanının önemini anlatmamıza rağmen vurdumduymaz tutumunu sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu’na bir kez daha çağrıda bulunuyorum şeklinde konuşan Mimar Kadir Güder, ‘İmamoğlu’na en az 28 kez telefon açtım.  Sonuç alamadığım zaman CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile konuşup konunun önemini anlattım. Tüm girişimlerimize ve iyi niyetimize rağmen İmamoğlu, 1milyon Ümraniyelinin sesine kulak tıkadı. Ümraniye Meydanına 6 adet büfe yapacak.  Resmen 15 Temmuz Ümraniye Şehitler Meydanını itibarsızlaştırmaya çalışarak rant sağlamayı tercih etti. Ben kendim için bir şey istemiyorum. Tek isteğim Ümraniye halkının nefes almasını sağlamak. Bu çağrı Sayın Ekrem İmamoğlu’na son çağrıdır.’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER