banner32

ÇEKMEKÖY'DE MİKROFON GENÇLERDE

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz gençlerle buluşuyor.

ÇEKMEKÖY'DE MİKROFON GENÇLERDE

Her hafta farklı bir lisede bayrak törenine katılarak gençlerle buluşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Genç Mikrofon” programlarıyla liselerde gençleri dinliyor.

Çekmeköy’e yapılan yatırımlar, yapılması planlanan projeler ve mevcut durum hakkında öğrencileri bilgilendiren Başkan Poyraz, gençlerden gelen çeşitli soruları tek tek not alarak cevaplıyor.

İlk ziyaretini Özden Cengiz Anadolu Lisesi’nde gerçekleştiren Başkan Poyraz “ Çekmeköy’ü inşa ederken geleceğin ve bugünün gerçek sahipleri olan çocuklarımız ve gençlerimizin düşüncelerinden istifade ediyoruz. Bu şehri birlikte kurduk birlikte yönetiyoruz şiarıyla sadece bu programlarda değil her zaman gençlerimizle iç içeyiz. Gençlerimiz için 13 yılda birçok projeye imza attık. Dijital kütüphane, Deneyimsel Eğitim Sistemi (DENES), Açık Fikir Platformu, Teneffüs dergilerimizle her zaman gençlerimizin yanında oluyoruz.  Yeni dönemde dört noktaya açtığımız kütüphanelerimize 10 tane daha ekleyip gençlerimize dev bir kültür hizmeti daha sunmuş olacağız. Okullarımıza inşa ettiğimiz 20 basketbol sahasının yanı sıra Alemdağ Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde gençlerimizi ağırlıyoruz. Ayrıca Ömerli Mahallemizde FİFA standartlarına uygun spor tesisimizde çalışmalarımız devam ediyor. Yine Oyun girişimciliği akademisi ve e-spor merkezi kurmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençler bizim her şeyimiz.” dedi.

GENÇLERE EĞİTİM DESTEĞİ 

Sözlerine müjdemizden haberi olmayanlar vardır belki gençler diye devam eden Başkan Poyraz; Devlet, vakıf veya özel üniversite fark etmeksizin yeni öğretim döneminde kazandığı üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere Bin Türk Lirası destek sağlanacağını söyledi. Öğrencilere ve okul yönetimine misafirperverlikleri için teşekkür eden Başkan Poyraz program sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2022, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER