banner32

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Hediye Karavanı İle 2022 Yılına Hazır

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu 2022 yılına federasyon olarak hazır olduklarını ifade etti.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Hediye Karavanı İle 2022 Yılına Hazır

Başkan Mutlu; "Çocuk Oyunla Dünya Çocukla Güzeldir" sloganıyla mendil kapmaca,seksek ve yakan top geleneksel çocuk oyunları liglerimiz toplamda 14 haftayı kapsamaktadır. Oyun Karavanı sosyal sorumluluk projemizi covid 19 sebebi ile gerçekleştiremediğimiz için Hediye Karavanını dizayn edip  parmak maç,dama dokuztaş/üçtaş kırtasiye malzemeleri tekstil gibi  hediyeleri binlerce çocuğumuza dağıttık. Öte yandan hediye Karavanı 2022 yılında yolları aşındırmaya devam edecek. Daha önce Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde bir çok etkinlik yaparak çocuklara hediyelerimizi dağıttık.

Öte yandan geleneksel oyunlarımızdan mendil kapmaca, sek sek, yakan top gibi etkinliklerimiz 3.5 ay sürecektir ve hediye karavanı tırımız Türkiyemizi dolaşacak ve çocuklarımıza hediyeler dağıtacaktır.

Hediye Karavanı Azerbaycan'da Şehit ve Gazi Çocuklarını Unutmadı 

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Azerbaycan'daki şehit ve gazi çocuklarını unutmadı. Çocuk Oyunları ve Spor Klüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu; "Hediye Karavanı Yollarda projesi ile 2021 yılı içerisinde çocuklara hediyeler gönderdik. Hediyelerini alan çocukların yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Azerbaycan'ın Tovuz şehrinde "Hediye Karavanı" çocukların yüzünü güldürdü. Bu kapsamda 16 şehir gezdik. Bütün şehit ailelerine ve çocuklarımıza hediyelerimizi verdik. İnşallah önümüzde ki aylarda tekrardan buluşacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaur Ahmadov
Zaur Ahmadov - 10 ay Önce

Yürüdüğünüz bu doğru yolda Allah yar ve yardımcınız olsun. Mehmet başkanı yakından tanırım bu işleri ne kadar büyük yurekle yaptığını da biliyorum. Allah sizleri korusun????????????????Azerbeycandan selamlar????????????????????????????????

SIRADAKİ HABER