MALTEPE SAHİLDE BİNGÖL TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Kültürü, Dokusu, Balı ve Doğal lezzetleri ile ünlü olan Bingöl Tanıtım günleri İstanbul Maltepe’de Başladı.

MALTEPE SAHİLDE BİNGÖL TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

İstanbul Maltepe Fuar alanında açılan tanıtım günlerinde Bingöl'ün coğrafi işareti bulunan yöresel yemek, bal, tulum peyniri gibi birçok ürün yer aldığı Bingöl tanıtım günlerine bugün start verildi. 

Bingöl Valiliği öncülüğünde gerçekleşen tanıtım günleri açılışına İstanbul’da ikamet eden Bingöllüler yoğun ilgi gösterdi.

Bugün yoğun katılımla gerçekleşen açılışta Bingöl Valisi Kadir Ekinci adına Bingöl Vali Yardımcısı Muhammet Deniz Kılınç, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl’ün en büyük ilçesi olarak bilinen Genç ilçesi Belediye Başkanı Zeki Dilik, Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, diğer ilçe kaymakamları ve belediye başkanları,   Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, ve ilçe yöneticileri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal CHP ilçe Başkanı Efendi Argunşah, Maltepe CHP İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, rektörler,  İş insanı Nezih Önalan, İş insanı İbrahim Zirekoğlu, Serdar Zirekoglu,  Bingöl Platformu Başkanı Sabri Bağış,  Mimar Kadir Güder, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda seçkin davetli katıldı.

4 gün boyunca sürecek olan tanıtım günleri açılışında sivil toplum kuruluşu temsilcileri,  Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Vali Yardımcısı Muhammed Deniz Kılınç günün önem ve anlamını içeren birer konuşma yaptı. Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 8-11 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahilinde gerçekleştirilen tanıtım günleri organizasyonuna tüm Bingöllülerin davetli olduğunu söyledi.

Vali Yardımcısı Muhammed Deniz Kılınç ise Bingöl Tanıtım Günleri Başlıyor Bingöl’ümüzün kültürünü, yöresel lezzetlerini, doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen ve memleket hasreti çeken herkesi 8 - 11 Aralık tarihlerinde İstanbul - Maltepe’de gerçekleştireceğimiz; ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ne bekliyoruz” dedi. Kılınç, Tanıtımdaki amaçlarının Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik ve bunun gibi zenginliklerinin ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER